WYDARZENIA


Warsztaty terapeutyczne - Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu ul. Suwalska 49 w terminie od 7.10. do 31.12.2023r.

2023-10-18
mat. organizatora

mat. organizatora

Dom Niebieskich Serc - jest to miejsce stworzone przez rodziców działających w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu. Dom powstał z myślą o przyszłości swoich dorastających dzieci, obecnie nastolatków. Znajduje się na osiedlu Bielawy, pośród innych domów. Powierzchnia domu to 500 m. W domu wydzielone jest 6 oddzielnych mieszkań dla przyszłych dorosłych, także część wspólna-salon, pomieszczenia terapeutyczne i gospodarcze. Dom zbudowany zgodnie z trendem deinstytucjonalizacji opieki dla osób zależnych poprzez powołanie małych wspólnot domowych.
Od wakacji prowadzone są tam warsztaty terapeutyczne oraz zajęcia opiekuńcze-w ramach dwóch projektów dofinansowanych ze środków Urzędu Marszałkowskiego:
1. Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnością w Domu Niebieskich Serc
2.Niebieskie podwórko – wsparcie osób w spektrum autyzmu i ich rodzin.

Właśnie te działania chcielibyśmy promować. Spotkania odbywają się w każda sobotę w godzinach 10-13. Natomiast w tygodniu Dom Niebieskich Serc jest miejscem spotkań Grupy Wsparcia dla matek dzieci w spektrum, także miejscem spotkań integrujących nasze rodziny.
Jesteśmy zdania że warto pokazać nasz Dom jako przestrzeń, w której osoby w spektrum autyzmu uczą się samodzielności.
W projekcie nr 1 nasza młodzież zdobywa umiejętności takie jak: koszenie trawy, pielęgnowanie rośli, sprzątanie, także rozwija umiejętności komunikacyjne w sali komputerowej (komunikacja alternatywna). Natomiast projekt nr 2 powstał jako odpowiedz na pandemię-dzieci spędzaja czas na świeżym powietrzu, w naszym przestrzennym ogrodzie, angażując wszystkie zmysły (zajęcia sensoryczne i kreatywne)

Wioska Św. Mikołaja - zima pełna przygód w JuraParku, ul. Sportowa 1, Solec Kujawski w dniach od 25 listopada 2023r. do 28 stycznia 2024r.

2023-11-22
mat. organizatora

mat. organizatora

Zima pełna przygód w JuraParku Solec!

JuraPark Solec przygotował moc atrakcji na zimowo-świąteczny czas. Zima za oknem nie musi oznaczać spędzania czasu w domowym zaciszu przed telewizorem - może być pełna niesamowitych przygód i aktywności. Co czeka na odwiedzających krainę dinozaurów o tej porze roku?
Spotkanie ze Św. Mikołajem to obowiązkowy punkt programu podczas wycieczki do JuraParku Solec. W bajkowej Chacie będziecie mogli przeżyć wyjątkowe spotkanie, o jakim marzy każde dziecko (i nie tylko!). Radosne elfy porwą Was do wspólnej zabawy i wraz z nimi będziecie mogli przygotować świąteczne dekoracje podczas warsztatów kreatywnych.

W JuraParku czekać będą na Was także bohaterowie filmu “Epoka lodowcowa” w kinie emocji podczas świątecznego seansu “Mamuciej Gwiazdki”. Siadając w fotelu, dowiecie się, czy udało im się otrzymać prezenty.

Zimowe kino znajdziecie w niesamowitym miejscu, jakim będzie Muzeum z Epoki Lodowcowej - pełne ciekawostek, historii i odkryć. Dowiecie się, jak wyglądało życie na Ziemi, gdy rządziły nią dinozaury i czy coś z tamtych czasów przetrwało do dziś.

Zimą nie może zabraknąć jazdy na sankach, a w JuraParku czekać będzie snowtubing! To doskonała alternatywa, gdy za oknem jeszcze brakuje śniegu, a nie możecie doczekać się ulubionych sportów zimowych. Wskoczycie do specjalnie przygotowanych pontonów i będziecie mogli szaleć do woli!

Każdy, kto uwielbia zimowe spacery, będzie mógł odwiedzić ścieżkę z dinozaurami oraz zamki Polski w Miniaturze. A jeśli lubicie wyzwania - ten spacer możecie przemierzyć, rozwiązując świąteczną grę terenową z nagrodami.

Św. Mikołaj w Solcu Kujawskim ma też swoich małych pomocników poza psotnymi elfami, a są to kolorowe skrzaty, których bajkową zagrodę dostrzeżecie bez problemu.

W JuraParku pojawią się też nowi mieszkańcy, a będą nimi wesołe kózki i owieczki w zagrodzie ze zwierzątkami, które będziecie mogli nakarmić specjalnie przygotowanymi dla nich smakołykami.

Cały JuraPark zamieni się w bajkową, zimową krainę, w której spełniają się dziecięce marzenia, a świąteczny klimat czuć już od wejścia.

Wszystkie atrakcje (poza warsztatami) dostępne są w cenie biletu zimowa przygoda!

Szczegóły na www.juraparksolec.pl

TYDZIEŃ BEZPŁATNYCH BADAŃ SŁUCHU, Bydgoszcz (ul. Karłowicza 26 WOMP, ul. Poznańska 29/2, ul. Gdańska 73A) 27.11. - 1.12.2023r.

2023-11-17
mat. organizatora

mat. organizatora

Badania słuchu mają charakter profilaktyczny i dedykowane są mieszkańcom Bydgoszczy. Celem Naszej szeroko zakrojonej akcji jest dotarcie do jak największej grupy osób, które obarczone są problemami związanymi z ubytkiem słuchu. Takie akcje przesiewowych badań słuchu organizujemy cyklicznie w całej Polsce. Każdy zainteresowany mieszkaniec Bydgoszczy, który zgłosi się do jednego z trzech naszych gabinetów badań słuchu na terenie Bydgoszczy, w ww. dniach, otrzyma bezpłatne badanie słuchu oraz bezpłatną konsultację protetyczną. Badanie słuchu trwa około 10 minut i przeprowadzane jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Ponadto, idąc naprzeciw potrzebom mieszkańców Bydgoszczy, zorganizowaliśmy specjalny “Audikabus”, który wyposażony jest w niezbędny do badań sprzęt. Jest to mobilny gabinet, który przez cały tydzień będzie do dyspozycji mieszkańców, w różnych miejscach w Bydgoszczy.

Impreza edukacyjna "Bezpieczeństwo ze Św. Mikołajem" - Hala Sportowo-Widowiskowa "Immobile Łuczniczka", ul. Toruńska 59, Bydgoszcz - 06.12.2023r.

2023-11-27
mat. organizatora

mat. organizatora

"Bezpieczeństwo ze Św. Mikołajem" to impreza cykliczna, organizowana wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, skierowana do dzieci w wieku szkolnym w terenu całej Diecezji Bydgoskiej, która ma za zadanie aktywizację dzieci, zapewnienie im niecodziennej rozrywki połączonej z edukacją i pozytywnymi formami spędzania wolnego czasu. Akcja ma także na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakimi młodzież może mieć kontakt w domu, w szkole, na ulicy czy w sieci/

VI Wojewódzki Przegląd Małych Form Artystycznych Osób Niepełnosprawnych "Serce Słyszy Serce" 7 grudnia 2023 r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

2023-11-13
mat. organizatora

mat. organizatora

VI Wojewódzki Przegląd Małych Form Artystycznych, jest jednodniową imprezą z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych, odbędzie się 7 grudnia 2023 r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Dzieci i młodzież niepełnosprawna z różnych placówek oświatowych i szkół zaprezentuje przygotowany utwór taneczny, wokalny lub instrumentalny, pantomimę, inscenizację teatralną. Wszyscy uczestnicy będą wyróżnionymi i nagrodzonymi artystami – amatorami. Otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, dla występujących artystów i gości odbędzie się słodki poczęstunek.

W trakcie imprezy zostaną wręczone wyróżnienia ,, Przyjaciel Niepełnosprawnych 2023” , przyznane za działalność dla dobra dzieci i młodzieży z dysfunkcją słuchu poprzez włączanie ich w nurt życia społecznego, promowanie ich działalności artystycznej oraz integrowanie ze środowiskiem lokalnym.

SOLAR SYSTEM - vol. 2: TERRA. Cykl realizacji audiowizualnych (premiera) - Toruń, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Tadeusza Kościuszki 75/77 - 09.12.2023

2023-11-24
mat. organizatora

mat. organizatora

Projekt realizacji serii „kopernikańskich” produkcji audiowizualnych wspiera Gmina Miasta Toruń. Za produkcję odpowiada Fundacja Artystyczna Kosmos.

Fundacja Artystyczna Kosmos jest tworzona przez zespół wykwalifikowanych artystów i animatorów kultury, którzy od samego początku istnienia fundacji, a także jeszcze wcześniej indywidualnie, podejmują działania artystyczne i kulturalne. Prezes zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos - Anna Ruta Pilewicz - jest artystką wizualną i pedagogiem sztuki, Rafał Iwański - wiceprezes zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos jest perkusjonistą (m.in. w bydgosko-toruńskim zespole ||ALA|MEDA||) i twórcą muzyki elektroakustycznej, natomiast kulturoznawca Mateusz Matyasik - członek zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos - zajmuje się tworzeniem filmów, materiałów audiowizualnych oraz fotografii.

Targi Pracy Offerty, HSW Immobile Łuczniczka Bydgoszcz, ul. Toruńska 23.11.2023r.(zakończone)

2023-11-16
mat. organizatora

mat. organizatora

mat. organizatora

mat. organizatora

Targi Pracy Offerty to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w województwie kujawsko-pomorskim. Od 2007 roku organizatorem spotkań jest Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, skupiające przedstawicieli 6 uczelni wyższych: Collegium Medicum UMK, Akademii Kujawsko-Pomorskiej, Politechniki Bydgoskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu WSB Merito Bydgoszcz i Wyższej Szkoły Gospodarki. Projekt jest jedynym tego typu eventem organizowanym przez największe – publiczne i niepubliczne uczelnie działające w Bydgoszczy - co od lat czyni go unikalnym na skalę regionu.

Każdego roku Offerty odwiedza około 5 tysięcy osób. Na płycie Łuczniczki czeka na nich kilkudziesięciu wystawców – pracodawców, przedstawicieli urzędów, służb, konsultantów i doradców. Nowych pracowników szuka wiele branż - między innymi bankowość i finanse, firmy logistyczne i produkcyjne, branża IT, największe sieci handlowe, instytucje publiczne oraz coraz popularniejsze w naszym mieście centra nowoczesnych usług wspólnych dla biznesu. Wiele firm od lat rekrutuje swoich pracowników podczas Offert, ale każdego roku do grona tego dołączają kolejni. Choć do targów pozostał jeszcze miesiąc lista wystawców jest imponująca – do największych firm, jak Pojazdy Szynowe PESA, Cukiernia Sowa, FRoSTA, Unilever, NEUCA, Mondi, Kaufland czy Jeronimo Martins Polska, dołączają agencje pośrednictwa pracy, urzędy i instytucje – między innymi, policja, wojsko i służba więzienna.
Podobnie, jak w latach poprzednich nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, warsztatów i spotkań z fachowcami, którzy doradzą jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, czy jak zbierać zawodowe doświadczenie, by zostać zauważonym przez pracodawców. Będzie też okazja, by skonsultować swoje CV z ekspertami i wykonać profesjonalny makijaż wraz ze zdjęciem do CV. Na odwiedzających czekają imprezy towarzyszące i szereg pokazów – ratownictwa medycznego, samoobrony, sztuk walki.
Mieszkańców miasta i regionu, a w szczególności mieszkanki – organizatorzy zapraszają na debatę pt. „Kariera jest kobietą”. Podczas spotkania, przedstawiciele firm i eksperci, odkrywać będą przez nimi pomysły i rozwiązania, dzięki którym pracującym mamom łatwiej jest godzić obowiązki zawodowe z życiem prywatnym.
Targi odbywają się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy i w partnerstwie z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego.
Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne, a więcej szczegółów na stronie www.offerty.byd.pl i na profilu na FB www.facebook.com/BiuraKarier

16. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w woj. kujawsko-pomorskim, konferencja od 13 do 20.11.2023r. (zakończony)

2023-11-08
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości ma na celu dotarcie do jak największego grona odbiorców, zainteresowanych tematem przedsiębiorczości. Wydarzenie to adresowane jest do całej społeczności lokalnej i stanowi szansę zdobycia wielu informacji (podczas organizowanych warsztatów, debat, szkoleń czy spotkań z przedsiębiorcami), m.in. na temat możliwości zakładania własnej działalności gospodarczej czy specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstwa. Promocja postaw proprzedsiębiorczych jest szczególnie potrzebna, albowiem sprzyja aktywności w zakresie powstawania nowych miejsc pracy.

Inicjatywa organizowana jest od 2008 roku w 160 państwach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych. Mając to na uwadze, należy podkreślić, iż organizacja kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jak co roku przyczyni się do promocji postaw proprzedsiębiorczych wśród mieszkańców województwa.
Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego jest koordynatorem regionalnym ŚTP w woj. kujawsko-pomorskim.
Oficjalna strona wydarzenia znajduje się tutaj - https://barr.pl/aktualnosci/swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosci/
Lista wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach ŚTP znajduje się tutaj - https://tp2023-search.konfeo.com/search
Patron Medialny: Polskie Radio PiK

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 17.11.2023r.(zakończony)

2023-10-16
mat. organizatora

mat. organizatora

Jak co roku wydarzenie nasze odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, zaś w ramach akcji to sami uczniowie, z pomocą nauczycieli i edukatorów, tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych z tabliczki mnożenia. Same Komisje znajdują się na terenie szkół, zaś Patrole wychodzą na ulice, do parków, sklepów, urzędów oraz innych instytucji i przepytują przypadkowych przechodniów. Egzaminy przybierają różne formy, jednak najczęściej wybierane są egzaminy ustne, podczas których egzaminowany losuje z koszyka Komisji mały los z pięcioma równaniami z mnożenia o różnym stopniu trudności.

Każda osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania z losu – otrzymuje tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Co daje ogromną radość i zadowolenie zarówno młodym egzaminatorom, jak i egzaminowanym. Swoje umiejętności można sprawdzić również rozwiązując test na stronie wydarzenia: https://www.wmtday.org/pl.

W wydarzeniu może wziąć udział każda placówka edukacyjna, która dokona rejestracji na stronie https://www.wmtday.org/pl/rejestracja-2023, zaś my jako organizator udostępniamy jej niezbędne materiały (np. losy egzaminacyjne, plakaty, afisze), które są pobierane przez Koordynatorów Lokalnych (w każdej placówce jest min. 1 Koordynator). Placówka organizuje akcję w dniu 17 listopada – termin Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia został zmieniony w tym roku na prośbę wielu instytucji edukacyjnych – według naszych propozycji lub własnego scenariusza.

Festiwal FashionSwap - Fabryka Lloyda ul. Fordońska 156 Bydgoszcz - 12.11.2023r.(zakończony)

2023-11-06
mat. organizatora

mat. organizatora

ODNOVA jest inicjatywą społeczną będącą naszą lokalną odpowiedzią na popularną już w dużych miastach, światową koncepcję zero waste. W czasie wydarzenia FashionSwap, który odbędzie się dnia 12 Listopada w Fabryce Lloyda, uczestniczki mogą oddać lub sprzedać część swoich rzeczy oraz nabyć lub kupić te, które aktualnie są im niezbędne. FashionSwap to również szeroko rozumiana wymiana doświadczeń oraz modowych inspiracji. Uczestnicy będą mieli okazję odkrycia swojej kolekcji ubrań "ODNOVA" ponieważ, podczas wymiany odzieży odbędzie się spotkanie z Panią Ireną Herman - cenioną bydgoską Krawcową i Projektantką, która przybliży nam kulisy swojej pracy. A także okiem eksperta oceni pokonkursowe projekty elementu garderoby z wykorzystaniem odpadów tekstylnych - wykonanych przez uczniów bydgoskiego Liceum Plastycznego. Czytaj dalej »
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę