W Cichej Dolinie


Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie – małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy – to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizacją słuchowiska zajął się Marek Rzepa.

Nagrania do radionoweli rozpoczęły się w Polskim Radiu PiK w Bydgoszczy 14 maja 2021 roku. Występują: Arkadiusz Walesiak, Teresa Stępień-Nowicka, Jarosław Felczykowski, Julia Sobiesiak-Borucka, Jolanta Teska – aktorzy Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu –oraz Marian Jaskulski z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Kolejne odcinki słuchowiska „W Cichej Dolinie” emitowane będą zawsze w soboty o godz. 16:30 i powtarzane w niedziele, także o 16:30.


Polskie Radio PiK - 25 marca 2023 - W Cichej Dolinie, odc. 98

Polskie Radio PiK - 18 marca 2023 - W Cichej Dolinie, odc. 97

Polskie Radio PiK - 11 marca 2023 - W Cichej Dolinie, odc. 96

Polskie Radio PiK - 4 marca 2023 - W Cichej Dolinie, odc. 95

Polskie Radio PiK - 25 lutego 2023 - W Cichej Dolinie, odc. 94

Polskie Radio PiK - 18 lutego 2023 - W Cichej Dolinie, odc. 93

Polskie Radio PiK - 11 lutego 2023 - W Cichej Dolinie, odc. 92

Polskie Radio PiK - 4 lutego 2023 - W Cichej Dolinie, odc. 91

Polskie Radio PiK - 28 stycznia 2023 - W Cichej Dolinie, odc. 90

Polskie Radio PiK - 21 stycznia 2023 - W Cichej Dolinie, odc. 89


W należącym do Malinowskich starym domu z ogrodem mieszkają Babcia Jadzia i Dziadek Władzio Malinowscy. Ich sąsiadami są: ich syn Jurek Malinowski z żoną Halinką oraz dwójką dzieci: 19-letnim Maćkiem i 16-letnią Kasią. Mają też psa, kundelka Benka. W Bydgoszczy mieszka córka Jadzi i Władka – nauczycielka Ania Malinowska ze swoim mężem Andrzejem Pokrzewko i siedmioletnim synkiem Brunem. Najmłodsza córka Malinowskich – Edyta, od wielu lat mieszka w Anglii z partnerem Alanem i 3-letnią córką – Sophie.


W pierwszym odcinku poznaliśmy głównych bohaterów, w kolejnych odcinkach będziemy stopniowo poznawać kolejne postaci. Każdy odcinek odnosi się do bieżących wydarzeń z życia regionu, kraju lub świata. Będziemy towarzyszyć bohaterom przez najbliższy rok, śledzić ich losy, radości i zmartwienia, czasem dramaty. Zróżnicowana sytuacja życiowa bohaterów pozwoli uchwycić z różnych punktów widzenia przeżycia trudnego czasu pandemii i codziennych trudności z nią związanych.

A tak się nagrywa radionowelę "W Cichej Dolinie" w plenerze, czyli w radiowym ogródku. (jw)