Polskie Radio PiK
z 10 maja 2022 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

03:44
Igo - Helena
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Pytać każdy może
Autor: Michał Jędryka

Na co należy zwracać uwagę planując wakacje? Jak nie dać się „nabrać” na nieuczciwe ogłoszenia w serwisach internetowych? Co robić, gdy jednak staniemy się ofiarą nieuczciwych praktyk? Na te między innymi pytania spróbujemy poszukać odpowiedzi.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

Wiele konfliktów rodzinnych można rozwiązać, siadając do wspólnego stołu. Jednak wciąż wielu z nas woli spotkać się na sali sądowej. Toruńska Fundacja Pracownia Dialogu zachęca mieszkańców regionu do rozwiązywania konfliktów na wczesnym etapie - zanim zdążą wyeskalować. Właśnie rusza projekt "Dobre konflikty? Rozwiązane konflikty". Zaplanowano konsultacje, grupy wsparcia, warsztaty, a także spotkania z mediatorami i psychologami. O projekcie i o mądrym rozwiązywaniu konfliktów w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras.

19:00 Złapani w sieć
Agata Raczek
Autor: Agata Raczek

„Nasze dane w internecie trzeba chronić!” - przypominają eksperci i podkreślają, że szczególnie ważne jest zabezpieczanie komputerów czy smartfonów hasłami. Jak budować silne hasła? Jak jeszcze możemy zabezpieczać ważne dla nas informacje w sieci? Odpowiedzi poszukamy w jutrzejszej audycji „Złapani w sieć”, gdzie mówić będziemy też o zbliżającym się dużym wydarzeniu e-sportowym w naszym regionie. W ramach „Game Expert Blu Game Show” gracze zmierzą się w „Counter-Strike'a”, ale oprócz zmagań e-sportowych w ramach imprezy odbędą się także targi technologiczne i targi pracy specjalistów IT. Do wysłuchania audycji zaprasza Agata Raczek.

20:00 PiK-owa kawiarenka
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” spotkanie z profesorem Stanisławem Radwańskim - wybitnym polskim rzeźbiarzem i pedagogiem, uczniem Stanisława Horno-Popławskiego. Retrospektywną wystawę rzeźb artysty można oglądać obecnie w Bydgoskim Centrum Sztuki. W drugiej części audycji mówić będziemy o finalistach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Hoffmana, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Naszymi gośćmi będą: Ewa Krupa - dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury oraz Iwona Smolka - przewodnicząca jury konkursu. Zaprasza Ewa Dąbska.

22:00 Rock Around
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Całkiem ciepła końcówka wtorku przed baardzo gorącą środą może przybrać na temperaturze od dźwięków, którymi wypełnimy czas do godz. 23:00. Na kujawsko-pomorskiej antenie pięciolinie skrzące się rockowymi nutami i bardzo ciekawi, znajomi... Pojawią się oni w składzie supergrupy MOTOR SISTER. Znajomo również zabrzmi głos UDO DIRKSCHNEIDERA i kompozycje, po które sięgnął na swojej jubileuszowej płycie. Wrócimy do majówkowej rozmowy między Bydgoszczą a Lublinem, czyli do spotkania z WOJTKIEM CUGOWSKIM... Czy wystarczy nam czasu na cokolwiek jeszcze? Okaże się między 22:00 a 23:00 w magazynie „Rock Around”, a do północy doprowadzą Państwa „Poeci Rocka” :) Zaprasza Adam Droździk.

23:00 Poeci rocka
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Drugi wtorek maja obfituje na pięcioliniach rocka w znajome postaci... w wędrówce ścieżkami rockowej poezji towarzyszyć nam będzie znajoma para z Osterode, MELANIE MAU i MARTIN SCHNELLA (Melani Mau i Martin Sznella), których nowa płyta, nie bez przeszkód i z opóźnieniem, w końcu znalazła się w w naszym zasięgu, zatem choć cząstka jej wdzięku zabrzmi na kujawsko-pomorskiej antenie między 23:00 a północą... Być może uda się nam zaczerpnąć z nowej płyty ANN WILSON (Enn Łilson). Nie było jeszcze okazji, by sięgnąć po kwietniową jeszcze premierę nowej płyty Szwedów ze składu KAIPA (Kajpaa). Czas najwyższy nadrobić zaległości :) Co jeszcze... Okaże się między 23:00 a północą :) u progu gorącej majowej środy :) Zaprasza Adam Droździk.

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat.