Polskie Radio PiK
z 1 maja 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
01:40
Karla - Ella
6:00 Agroporanek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Benedykt XVI skończył 95 lat Kierował Kościołem Katolickim po śmierci Jana Pawła II. 1 maja 2011 r. wyniósł go ołtarze, w 2014 r. już jako emerytowany papież wziął udział w jego kanonizacji. Przed wyborem na Stolicę Piotrową pełnił funkcję prefekta watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Dobrowolnie zrzekł się urzędu w 2013 r. Obecnie mieszka w klasztorze Mater Ecclesiae. Benedykt XVI jest wybitnym teologiem, od lat nadaje kierunek współczesnej myśli katolickiej. Na rynku ukazał się najnowszy wybór jego tekstów pt. "Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim". Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23.00

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W programie : powiemy o programie 26. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT, który rozpocznie się w Toruniu 21go maja, a także o premierze baletu "Alicja w krainie czarów" w Operze Nova. Pisarki Terezia Mora i Joanna Bator laureatkami 26. Nagrody Literackiej Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Wręczenie nagrody odbędzie się w Toruniu 26 czerwca. Rozmowa z Pawłem Librontem, uczniem Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, zakwalifikował się do finału "Młody Muzyk Roku". Paweł Libront uczy się w klasie klarnetu Andrzeja Dudzińskiego. Finał odbędzie się w Filharmonii Narodowej 2 maja o godzinie 20.00. Opowiemy też o wystawie "12 minut" w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Zaprosimy na 29. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica" w Toruniu, a także na wystawę "Skarb Bydgoski" do Europejskiego Centrum Pieniądza w Bydgoszczy. Będzie też relacja z 10. edycji Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana dla szkół podstawowych r

12:00 Gramy z Wami
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W niedzielne południe - w środku długiego weekendu zaproponujemy naszym słuchaczom dużą porcję odpowiednio przyrządzonej muzyki doprawionej informacjami nie tylko na temat zdrowego grillowania , ale też szczyptą dobrego humoru! Na deser zaserwujemy ''Płytę Tygodnia'' w Polskim Radiu Pik! ''Familia''- nowy krążek jednej z najpopularniejszych wokalistek świata- Camili Cabello do posłuchania i do wygrania w niedzielę od 12.00 do 14.00!

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 Zwierzenia przy muzyce
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

18:00 Salon klasyczny
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

O przygotowaniach do najbliższej premiery w Operze Nova - baletu "Alicja w krainie czarów" do muzyki Cezarego Zycha mówić będą realizatorzy i dyrektor Maciej Figas Muzycznie w magazynie towarzyszyć nam będą fragmenty ze światowych musicali: My Fair Lady, Evita, Czarnoksiężnik z krainy Oz czy Jesus Christ Superstar

19:00 MSU - Muzyka Spoza Układu
20:00 Ziarna losu
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

W Toruniu zamieszkała kilkudziesięcioosobowa grupa osób niepełnosprawnych z Ukrainy. Są z nimi również opiekunowie i rodziny z dziećmi. Podróż nie była łatwa. Część leżących osób przewożona była autokarami. Jak wygląda życie w nowym domu? Jak na apel o pomoc odpowiedzieli mieszkańcy? O tym w reportażu Michała Zaręby pt. "Nic nie planujemy".

21:00 Pomysł, innowacja Kariera
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji o urodzinach UKW w Bydgoszczy, ochronie przed internetowymi zagrożeniami, innowacjach w technice dentystycznej i ochronie praw autorskich w metawersum.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Benedykt XVI skończył 95 lat Kierował Kościołem Katolickim po śmierci Jana Pawła II. 1 maja 2011 r. wyniósł go ołtarze, w 2014 r. już jako emerytowany papież wziął udział w jego kanonizacji. Przed wyborem na Stolicę Piotrową pełnił funkcję prefekta watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Dobrowolnie zrzekł się urzędu w 2013 r. Obecnie mieszka w klasztorze Mater Ecclesiae. Benedykt XVI jest wybitnym teologiem, od lat nadaje kierunek współczesnej myśli katolickiej. Na rynku ukazał się najnowszy wybór jego tekstów pt. "Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim".

0:00 Nuty i minuty
03:28
Lenka - SHOW