Polskie Radio PiK
z 30 kwietnia 2022 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

02:18
Inna - Up
6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Bywaj zdrów!
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

To nie jest taki zwykły weekend, to też nie tylko długi weekend, ale to nawet ''Megaweekend w regionie''- czyli inauguracja sezonu turystycznego na Pomorzu i Kujawach! Niezapomniane wiślane rejsy, spacerki z przewodnikami, ciekawe wystawy, rodzinne atrakcje i powroty do przeszłości, ale też coś dla tych, którzy kochają aktywny wypoczynek i muzykę! Ponad 70 atrakcji w 24 miejscowościach - w programie opowiemy naszym słuchaczom o wielu z tych atrakcji, ale nie zapomnimy też o dużej porcji wiosennej muzyki na długi weekend!

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Co zrobić by wczesne lato w ogrodzie było wyjątkowe? O czym nie można zapomnieć w maju? Podpowiedzą nasi eksperci w sobotniej audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 345 50 90. Startujemy jak zwykle po godzinie 12.00. Do usłyszenia i do zobaczenia na radiopik.pl. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Magazyn poświęcony gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.

19:00 Złapani w sieć
Agata Raczek
Autor: Agata Raczek

W audycji przedstawimy wyniki badania na temat zagrożeń, ale też roli udostępniania intymnych materiałów w internecie przez młodych ludzi. Jakie wnioski płyną z publikacji "Nie na pokaz"? Dlaczego dzieci i młodzież udostępniają swoje intymne materiały w sieci? Jak dorośli powinni na nie reagować? Jak rozmawiać na ten temat z młodzieżą?

20:00 Lista Przebojów
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji nowy utwór Sama Shepherda tworzącego pod pseudonimem Floating Points. Nowe kawałki zwiastują, że nadchodzący album będzie miał spory potencjał taneczny. Dla kontrastu przypomnimy starsze produkcje tego twórcy, stylistycznie bardzo odległe od elektronicznej muzyki tanecznej. Posłuchamy także twórczości innych artystów: m.in. Mouse on Mars, czy Boards of Canada.

0:00 Nuty i minuty
01:40
Karla - Ella