Polskie Radio PiK
z 25 kwietnia 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
02:04
Igo - Helena
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

Politycy z regionu skomentują m.in. problem militarnej pomocy dla walczącej Ukrainy oraz propozycję Solidarnej Polski w sprawie zawieszenia składki płaconej przez Polskę do Unii Europejskiej.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Magazyn poświęcony gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.

19:00 Z sercem na dłoni
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Tysiąc pierogów i barszcz ukraiński przed bydgoską bazyliką i "Dzień Dobra" w parafiach diecezji bydgoskiej - o tym jak organizacje pomogły Ukraińcom przeżyć godnie prawosławną Wielkanoc.

20:00 Radiowy Teatr Wyobraźni
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W „Radiowym Teatrze Wyobraźni” sięgamy po słuchowisko Jerzego Sulimy-Kamińskiego pt. „Do końca świata” w reżyserii Edwarda Płaczka. To nagrodzone radiowe dzieło powstało w 1974 roku i zostało zrealizowane w Teatrze Polskiego Radia. To komedia, która obnaża takie zjawiska obyczajowe jak awans społeczny, snobizm czy dulszczyznę. W słuchowisku wystąpili m.in. Grażyna Barszczewska i Damian Damięcki. Realizacją akustyczną zajął się Sławomir Pietrzykowski. Zaprasza Ewa Dąbska.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Imponował nam swoim talentem i sposobem bycia. Był wspaniałym mówcą o niezwykłej swadzie. Podczas odczytów na uniwersytecie swoją swadą pozyskiwał całą salę, nawet ludzi o odmiennych poglądach - tak kiedyś mówił Michał Rusinek w Polskim Radiu o Karolu Hubercie Rostworowskim, klasyku polskiego dramatu. Ten twórca nieco dziś zapomniany, warty jest ponownego odczytania. O jego dramatach będziemy rozmawiać z prof. Jackiem Bartyzelem.

22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie jak zwykle nowa polska muzyka i utwory z najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Będą największe hity ostatnich tygodni, a wśród muzycznych premier m.in. nowe nagranie grupy T.Love. Muzycy tego jednego z najpopularniejszych zespołów w Polsce - Muniek Staszczyk i Janek Benedek będą też gośćmi ''Polskiego Grania''.

23:00 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie największe hity tegorocznej wiosny, a także nagrania ze szczytów polskich i światowych list przebojów. Nie zabraknie też utworów z naszej ''Płyty Tygodnia''. ''Familia'' –to trzeci studyjny album kubańsko-amerykańskiej wokalistki i Camili Cabello. Od Jej płytowego debiutu minęły cztery lata, a Ona w tym czasie stała się jedną z najpopularniejszych artystek świata. Camila Cabello ma na swoim koncie kilka światowych hitów, a na nowej płycie też nie brakuje przebojowych piosenek- m.in. duetu z Edem Sheeranem.

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.