Polskie Radio PiK
z 31 października 2020 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

04:45
Enej - Lili
6:00 Zawsze Dzień Dobry
8:06 Były to piękne dni
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W ostatnią sobotę października zabierzemy naszych słuchaczy tam, gdzie jest spokojnie i pięknie. Takich miejsc nie brakuje na Pomorzu i Kujawach. Przygotowaliśmy więc jesienną wyprawę do lasu, a w Borach Tucholskich zrobimy sobie postój w okolicach Tlenia i zwiedzimy elektrownię wodną Żur. Jeżeli ktoś lubi wyprawy piesze lub rowerowe - to polecimy niezwykłe trasy w Puszczy Bydgoskiej. Będziemy też m.in w Kruszwicy i poznamy kolejne tajemnice, które kryje słynna Mysia Wieża. Odwiedzimy również Biskupin i zaproponujemy dużo słonecznej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

W audycji Czatuj porozmawiamy o protestach kobiet. Trybunał Konstytucyjny, orzekł niezgodność z ustawą zasadniczą zapisu o możliwości przerywania ciąży z powodu nieodwracalnych wad płodu. Kulisy przemówień online zdradzi nasz ekspert Mateusz Łapiński. W audycji powiemy też o zbiórce na odnowę zabytkowych nagrobków. Zaprosimy na kolejny odcinek z cyklu Bohaterowie.

15:00 Muzyka i sport
18:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

Gościem audycji będzie Hanna Łopatyńska, kustosz toruńskiego Muzeum Etnograficzego. Tematem rozmowy będą tradycje i obrzędy związane z Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. Dowiemy się jaka symbolika kryje się za zapalaniem zniczy na grobach, dlaczego i dla kogo zostawiano na parapetach jedzenie, na czym polegały Dziady, jakie obowiązywały zachowania i dlaczego rozdawano jałmużnę żebrakom i pielgrzymom.

19:00 Radiowy Teatr Wyobraźni
20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

0:00 Nuty i minuty
01:31
Dotan - Numb