Polskie Radio PiK
z 2 lipca 2022 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Bywaj zdrów!
Jolanta Fischer
Autor: Jolanta Fischer

W audycji wybieramy się dziś do flebologa, by przyjrzeć się naszym żyłom. Z kolei w gabinecie lekarza rodzinnego omówimy jedną z najpopularniejszych chorób - nadciśnienie. Będzie też sporo słońca, a więc o suplementacji witaminy D i bezpieczeństwie nad wodą.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Wakacje już trwają, a my będziemy zachęcać, aby ten piękny czas spędzić na Pomorzu i Kujawach! W sobotnie przedpołudnie zaproponujemy kilka wypraw w ciekawe miejsca regionu - m.in. do Golubia-Dobrzynia. Nasz wóz satelitarny będzie na 46 Wielkim Turnieju Rycerskim. Zaprosimy też na imprezy w innych miastach. Bydgoszcz poleca ''Rzekę muzyki'', Rypin kończy święto miasta z Gromeem, ale zatrzymamy się też w Brodnicy, która zaprasza na niedzielne muzyczne święto z Anią Dąbrowską i Krzysztofem Zalewskim. Jak zwykle nie zabraknie też propozycje dla lubiących wypoczywać aktywnie, a dla każdego mamy dużo letniej muzyki!

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
15:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

16:00 Muzyka i sport
19:00 Po godzinach
20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
0:00 Nuty i minuty