Polskie Radio PiK
z 27 czerwca 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry na wakacje
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy na wakacje
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

Porozmawiamy między innymi o zmianach w rządzie, o odrzuceniu ustawy liberalizującej aborcję, o sytuacji międzynarodowej, w tym o szczycie G7 i o wojnie na Ukrainie, a także o burzy, jaka rozpętała się wokół pomysłu konsolidacji bydgoskich szpitali. Gośćmi Radiokonferencji będą posłowie: Mariusz Kałużny — Solidarna Polska, Dariusz Kurzawa — Polskie Stronnictwo Ludowe, Robert Kwiatkowski — Polska Partia Socjalistyczna oraz Tomasz Latos — Prawo i Sprawiedliwość. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
17:00 W dobrym tonie
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Związkowcy i pracodawcy dyskutować będą o proponowanych zmianach Kodeksu Pracy, szczególnie o pracy zdalnej, czasie pracy i przepisach pozwalających pracodawcom na wprowadzenie kontroli trzeźwości pracowników i kontroli na obecność w ich organizmach środków działających podobnie do alkoholu. Związkowcy odniosą się też do przyjętej przez sejm nowelizacji Karty Nauczyciela.

19:00 Z sercem na dłoni
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

20:00 Historie słowem pisane
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W „Radiowym Teatrze Wyobraźni” przypominamy archiwalne słuchowisko historyczne Zdzisława Wróbla pt. „Przeciw całemu światu” w reżyserii Zenona Jarugi. Opowiada ono o pobycie Mikołaja Kopernika na uniwersytecie w Bolonii. W słuchowisku wystąpili: Ewa Studencka, Grzegorz Galiński, Czesław Stopka i Mieczysław Wielicz. Zaprasza Ewa Dąbska.

21:00 Wiara tworzy kulturę
22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

U progu wakacji w programie dużo letnich hitów- tych najnowszych i tych sprzed lat. Wszystkie je łączy lato i to, że są wykonaywne przez polskich artystów. W Polskim Graniu pģojawią się też nasi wakacyjni goście- Beata Kozidrak i lider Iry- Artur Gadowski.

23:00 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie muzyczne nowości i premiery- przede wszystkim nagrania, które mogą zostać hitami lata 2022. Zagramy też utwory ze szczytów list przebojów- tych polskich i tych zagranicznych. Wakacyjnym gościem programu będzie jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów- Grzegorz Hyży.

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.