Polskie Radio PiK
z 19 czerwca 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

audycja muzyczna

00:38
Texas - Hi
6:00 Agroporanek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Sakrament Święty. Eucharystia cz. I. Jest streszczeniem i podsumowaniem całej wiary katolickiej, szczytem życia chrześcijańskiego. Podczas konsekracji wino i chleb stają się prawdziwym Ciałem i Krwią wraz z duszą i Bóstwem Jezusa Chrystusa, obecnymi w każdej ich cząstce. Eucharystia sprawowana na pamiątkę Paschy Jezusa jako ofiara, jest wynagrodzeniem za grzechy żywych i zmarłych. Komunia święta gładzi grzechy powszednie i zachowuje od grzechów ciężkich, jest pokarmem na wieczność. W Piśmie Świętym zapisano słowa Jezusa: "Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym".

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
12:00 Gramy z Wami
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku

14:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Bydgoskich żużlowców czeka kolejny pojedynek z drużyną z pierwszoligowej czołówki. Tym razem Abramczyk Polonia podejmie na własnym torze Wilki Krosno. W pierwszej rundzie rozgrywek poloniści wygrali na wyjeździe z krośnieńskim zespołem jednym punktem 45:44. W rewanżu obydwie drużyny będą walczyć o bonusa - klub, który odniesie zwycięstwo zapisze na swoje konto w tabeli aż trzy punkty. Stawka jest zatem duża - lepsze miejsce w klasyfikacji po rundzie zasadniczej. Początek niedzielnego starcia o 14.00.

17:00 Rodzinny PiKnik
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W Rodzinnym PiKniku jak co tydzień ugotujemy coś dobrego i zdrowego, wybierzemy się do kina, pogadamy o miłości w jesieni życia i będziemy mieli kawowe i kosmetyczne niespodzianki!

20:00 Ziarna losu
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

8 marca minęła dwusetna rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza - patrona roku 2022. Był on naukowcem, filantropem, przedsiębiorcą, społecznikiem, wynalazcą, założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej. Jak głosi uchwała Sejmu - "należy on do zaszczytnego grona Polaków, których działalność wywarła wielki i pozytywny wpływ na rozwój naszej Ojczyzny, jak również całego świata". W niedzielę nasi słuchacze będą mieli okazję by nieco lepiej poznać tę wyjątkową postać, a to za sprawą podróży śladami Ignacego Łukasiewicza w jaką wyruszył Jakub Tarka ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia w Warszawie. Jego audycja pod tytułem „Prawie-Teksas ojczulka Łukasiewicza” otrzymała wyróżnienie w czasie tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznych Form Radiowych Grand PiK 2022.

21:00 Pomysł, innowacja Kariera
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji o innowacjach i finansowaniu start upów w opiece medycznej, młodych konstruktorach na Politechnice Bydgoskiej, mocnych stronach naszej osobowości i sektorze IT w Ukrainie.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Sakrament Święty. Eucharystia cz. I. Jest streszczeniem i podsumowaniem całej wiary katolickiej, szczytem życia chrześcijańskiego. Podczas konsekracji wino i chleb stają się prawdziwym Ciałem i Krwią wraz z duszą i Bóstwem Jezusa Chrystusa, obecnymi w każdej ich cząstce. Eucharystia sprawowana na pamiątkę Paschy Jezusa jako ofiara, jest wynagrodzeniem za grzechy żywych i zmarłych. Komunia święta gładzi grzechy powszednie i zachowuje od grzechów ciężkich, jest pokarmem na wieczność. W Piśmie Świętym zapisano słowa Jezusa: "Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym". Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty
00:52
Seal - Crazy
01:37
Dotan - Numb
02:32
Brodka - TEN
05:35
Igo - Helena