Polskie Radio PiK
z 4 czerwca 2022 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Bywaj zdrów!
Jolanta Fischer
Autor: Jolanta Fischer

W magazynie zajmiemy się tym razem kośćmi...od zębów począwszy. Odwiedzimy więc gabinet stomatologiczny, poznamy przyczyny nadwrażliwości zębów i krwawiących dziąseł, a także dowiemy się kto może i powinien zdecydować się na zabieg wybielania. Udamy się również do fizjoterapeuty, który podpowie, jak zadbać o kręgosłup i czy pływanie to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W ten weekend zaczynamy wielkie świętowanie! Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraca jak za dawnych, dobrych lat! Po przerwie spowodowanej pandemią przed nami dziewięć dni, osiem miejscowości, kilkadziesiąt wydarzeń i atrakcji , największe gwiazdy i niezwykłe koncerty, fiesta balonowa oraz Astrofestiwal ! W całym regionie znów królować będą muzyka, taniec i zabawa, a My o tym święcie opowiemy w programie ''Wsłuchaj się w region''. Słuchaczy zabierzemy też m.in. do Brodnicy i u progu wakacji zaproponujemy wypoczynek na Pojezierzu Brodnickim, a nasz wóz satelitarny zatrzyma się w Nowem . Zachęcimy do odwiedzenia tego małego, ale niezwykłego pięknie położonego nad Wisłą miasteczka. W programie także jak zawsze także propozycje dla wypoczywających aktywnie, dużo wiosennej muzyki, a poza tym nowość - sobotni przedpołudniowy zestaw świeżej kawy!

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

W programie będziemy czekać na telefoniczne zgłoszenia odważnych dzieci, uczniowie Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych debatować będą o ochronie środowiska, a tuż przed 14.00 zaprezentujemy fragmenty książki Renaty Piątkowskiej. Muzycznie towarzyszyć będą fragmenty płyty upamiętniającej zasłużoną pisarkę i poetkę Marię Konopnicką. "Niezapominajki", to efekt wspólnej pracy Janusza Strobla – wirtuoza gitary i kompozytora oraz Nuli Stankiewicz – wokalistki zachwycającej muzyczną interpretacją słowa.

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 Zwierzenia przy muzyce
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Krzesimir Dębski – skrzypek, kompozytor i pedagog. Autor wielu znanych piosenek opowie, jak się pisze przeboje, używając trzech palców i wspomni swojego kompana muzycznego – nieżyjącego już niewidomego pianistę Janusza Skowrona, którego płyta niedawno ukazała się w ramach cyklu „Polish Jazz Archives”.

18:00 Salon klasyczny
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

W Magazynie relacja z piątkowego koncertu symfonicznego w Filharmonii Pomorskiej - czyli opowieść o Lokomotywie z muzyką Piotra Salabera, Reportaż z przygotowań do premiery baletu Alicja w Krainie Czarów. Na dosłownie parę minut przed podniesieniem kurtyny spotkamy się z realizatorami i tancerzami.

19:00 MSU - Muzyka Spoza Układu
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji - premiera. Kolejny utwór bydgoskiego zespołu Velkratiuk, piosenka pod tytułem „Czułości”. Twórczość grupy powinna przypaść do gustu miłośnikom delikatnej pop-elektroniki.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji „Radio Beat” m.in. organizatorzy festiwalu „Open'er Festival” ogłosili wykonawców, którzy wystąpią w tym roku na „Beat Stage” czyli scenie tanecznej elektroniki. Wśród gwiazd znajdzie się Adam Beyer, w audycji posłuchamy zatem m.in. jego twórczości. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

0:00 Nuty i minuty
00:22
Cleo - Dom
02:40
Texas - Hi