Polskie Radio PiK
z 29 maja 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Agroporanek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Czyściec. Niektórzy mówią, że je widzą albo słyszą. Podobno przychodzą wówczas gdy potrzebują naszej pomocy. Co na temat dusz czyśćcowych mówi Kościół Katolicki? Na jakiej podstawie naucza o istnieniu czyśćca? Czy jest to miejsce czy stan? Jak możemy pomóc zmarłym, którzy cierpią w czyśćcu i kto może tam trafić? Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23.00

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: relacja z festiwalu „Kontakt” w Toruniu i spotkanie z Maciejem Miecznikowskim i Zbigniewem Zamachowskim, którzy zaśpiewali w Filharmonii Pomorskiej przeboje z filmu „Blues Brothers”. Zabrzmi też relacja z premiery spektaklu pt. „Srebrny glob” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, a także rozmowa z członkiniami FortePianoDuo - Anną Stempin-Jasnowską i Małgorzatą Furche-Jurczyk o nowym albumie z Poematami symfonicznymi Liszta. Zwiedzimy wystawę prac Wojciecha Fangora w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, a także opowiemy o prapremierze spektaklu pt. „Życie na wypadek wojny”, który stworzyły artystki ukraińskie, a który pokazany został w ramach toruńskiego festiwalu Kontak. Zapowiemy Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”, który rozpocznie się w Bydgoszczy już poniedziałek 30 maja. Zwiedzimy też wystawę światowych twórców sztuki optycznej „OP-ART” w Galerii Sztuki Antresola we włocławskim Browarze B. Spotkamy się również z

12:00 Gramy z Wami
14:00 Rodzinny PiKnik
16:00 Muzyka i sport
19:00 Muzyka po godzinach
20:00 Ziarna losu
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

„Mamy prawo wołać chociażby częściowo o naprawienie krzywd bo nie ma siły, która naprawiłaby je całkowicie” - mówił do oponentów w latach 50. Antoni Iglewski, były legionista i żołnierz Armii Krajowej. Aż trudno uwierzyć, że po tym czego dokonał on sam, ale także jego oddziały, musiał bronić się przed zarzutami zdrady. W niedzielnej audycji przypominamy reportaż Michała Słobodziana pt. "Nam legendy nie są potrzebne”.

21:00 Pomysł, innowacja Kariera
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji wybieramy się do Grudziądza by porozmawiać z uczniami, których projekt dostał się do finału konkursu Explory. Konkurs daje młodym talentom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Czyściec. Niektórzy mówią, że je widzą albo słyszą. Podobno przychodzą wówczas gdy potrzebują naszej pomocy. Co na temat dusz czyśćcowych mówi Kościół Katolicki? Na jakiej podstawie naucza o istnieniu czyśćca? Czy jest to miejsce czy stan? Jak możemy pomóc zmarłym, którzy cierpią w czyśćcu i kto może tam trafić?

0:00 Nuty i minuty
00:50
DNCE - Move
01:35
Dotan - Numb
03:22
Jain - Come