Polskie Radio PiK
z 16 maja 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
02:36
Igo - Helena
04:48
Mrozu - Aura
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

Porozmawiamy o ponownym wyborze prof. Adama Glapińskiego na prezesa Narodowego Banku Polskiego, o porozumieniu z Komisją Europejską w sprawie KPO, relacjach w Zjednoczonej Prawicy, sytuacji uchodźców w Polsce, a także o przyszłości sankcji przeciw Rosji i o sytuacji na ukraińskim froncie.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Muzyka po godzinach
19:00 Z sercem na dłoni
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

W audycji o tym jak wygląda sport osób niewidomych i słabowidzących oraz o sukcesach sportowców działających w bydgoskim Stowarzyszeniu "Łuczniczka".

20:00 Historie słowem pisane
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Atrakcyjna, wysportowana, towarzyska. Lubiła chodzić swoimi drogami. Feralnego dnia bawiła się ze znajomymi. Jednemu z nich chciała pokazać drogę do sklepu. Wówczas doszło do tragicznego wypadku. Julia w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Zapadła w śpiączkę. Stan był na tyle poważny, że lekarze prosili rodziców o zgodę na pobranie narządów. Oni jednak się nie zgodzili. Wierzyli, że córka żyje. Po jakimś czasie Julia się wybudziła...Zapraszamy do wysłuchania reportażu Ewy Dąbrowskiej pt."Taki mój los".

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Był najpierw duchownym anglikańskim. Chciał zrozumieć intelektualne podstawy swojej wiary. To doprowadziło go do konwersji na katolicyzm. Jego książka O rozwoju doktryny chrześcijańskiej, jest lekturą obowiązkowa dla każdego kto chce współczesne chrześcijaństwo zrozumieć. John Henry Newman, bo o nim mowa, został w Kościele katolickim kardynałem, a po śmierci uznany został kandydatem na ołtarze i wreszcie został beatyfikowany przez Benedykta szesnastego, dla którego był jednym z inspiratorów teologicznych. O tym błogosławionym porozmawiamy w tej audycji.

22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Dużo wiosennego grania- czyli największe hity ostatnich tygodni oraz muzyczne premiery i nowości znajdą nasi słuchacze w ''Polskim Graniu''! Nowe propozycje muzyczne na poniedziałkowy wieczór w Polskim Radiu Pik przygotowali m.in. Beata Kozidrak i Krzysztof Cugowski. W programie również nagrania z najchętniej kupowanych płyt w Polsce oraz fragmenty naszej ''Płyty Tygodnia''! Z jednej strony są debiutantami, a z drugiej cenionymi muzykami obecnymi od lat na polskiej scenie muzycznej. Współpracowali wcześniej m.in. z Rosalie, Reni Jusis, Dawidem Kwiatkowskim, Michałem Szpakiem i Kasią Lins.

23:00 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie muzyczna podróż po polskich i światowych listach przebojów. Zaczniemy od naszej ''Listy przebojów Polskiego Radia Pik'', zerkniemy na listę najpopularniejszych utworów w Polsce, ale nie zapomnimy też a nagraniach ze szczytu europejskiej listy przebojów. Nie zapomnimy również o muzycznych nowościach i premierach, a wśród premier znajdą się m.in. nowe nagrania Michaela Patricka Kelly i Purple Disco Machine! Sięgniemy też po fragmenty naszej ''Płyty Tygodnia''. To album ''Kontrasty'' duetu Martin Lange. Michał Lange i Marcin Makowiec to ''doświadczeni debiutanci'', którzy po latach współpracy z gwiazdami polskiej sceny muzycznej postanowili stworzyć coś interesującego pod własnym szyldem. No i udało się! Płyta ''Kontrasty'' to 14 udanych, autorskich piosenek nagranych i napisanych wspólnie przez tych dwóch utalentowanych muzyków.

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.