Polskie Radio PiK
z 26 września 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Agroporanek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Siostra Kasia, pielęgniarka z misją. Czuła niepokój. Tak było przez kilka lat, dopiero decyzja o wstąpieniu do zakonu wszystko zmieniła. Pojechała do Maroka, pracowała wśród muzułmanów, pielęgnowała ich, poznawała życie i kulturę świata zdominowanego przez islam. Po powrocie do kraju zastała nową religijną rzeczywistość. Katarzyna Sikorska jest zakonnicą od 33 lat, pracuje jako pielęgniarka. Mówi: misja jest tu, gdzie jestem dziś. Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23.00

8:06 Piosenki na życzenie
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.

10:00 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W "Śniadaniu z Muzami" m.in.: spotkanie z Natalią Kukulską, która wystąpiła na 59. Bydgoskim Festiwalu Muzycznym, relacja z 14. Przeglądu Twórczości Filmowej "Pola i inni" w Lipnie, podsumowanie Festiwalu Filmowego "Przeźrocza" w Bydgoszczy. Powiemy także o premierze spektaklu "Nina i Paul" w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy oraz o przedstawieniu "Mówię do Was" toruńskiej grupy teatralnej "Nasz ONKO-świat". Będzie także relacja z obchodów 250. urodzin Samuela Bogumiła Lindego w Toruniu. Zaprosimy na kolejny festiwal "Bydgoska Scena Barokowa", opowiemy o drugiej odsłonie wystawy "Ciężkie czasy" w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy oraz o projekcie Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy - "Gawędzie o miłości ziemi ojczystej".

12:00 Gramy w Wami
14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Autor: Michał Jędryka

Gośćmi audycji będą politolodzy profesor Janusz Golinowski i dr Jarosław Wojtas, a rozmawiać będziemy przede wszystkim o trwającym i pogłębiającym się kryzysie pomiędzy rządem polskim a Komisją Europejską oraz oczywiście o sprawie Turowa.

19:00 Radiowy Klub Rodzica
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

Poród to ruch - to hasło promuje trenerka kobiet do świadomego i aktywnego porodu w relaksie Paulina Wojciechowska, teraz promuje też flow poród - co to takiego? Więcej u nas. Oprócz tego zapowiemy nowe warsztaty dla dzieci ''Mały człowiek, wielkie wnętrze''. W programie mówić też będziemy o projekcie pod hasłem e-balance.pl. W cyklu Tacy Sami jubileusz toruńskiego Stowarzyszenia ''Współpraca''.

20:00 Ziarna losu
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Audycja oparta na reportażu dokumentalnym, przedstawiająca ważne wydarzenia historyczne, ukazane przez pryzmat losów jednostek i społeczności. Najczęściej dotyczące historii regionu i jego mieszkańców.

21:00 Radio Planet i Komet
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Nano-inwazja na Księżyc! Pod tym hasłem kryje się wiele małych szczegółów - omówimy je drobiazgowo ; ) Poświętujemy też trochę, a są ku temu okazje: 80. urodziny pierwszego Polaka w kosmosie oraz Medal Zonna dla obserwatorium w Niedźwiadach. RADIO PLANET I KOMET w niedzielę 26 września po 21:00.

22:00 Wiadomości i przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Siostra Kasia, pielęgniarka z misją. Czuła niepokój. Tak było przez kilka lat, dopiero decyzja o wstąpieniu do zakonu wszystko zmieniła. Pojechała do Maroka, pracowała wśród muzułmanów, pielęgnowała ich, poznawała życie i kulturę świata zdominowanego przez islam. Po powrocie do kraju zastała nową religijną rzeczywistość. Katarzyna Sikorska jest zakonnicą od 33 lat, pracuje jako pielęgniarka. Mówi: misja jest tu, gdzie jestem dziś. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty