Polskie Radio PiK
z 21 sierpnia 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
8:00 Wsłuchaj się w region
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

W naszej audycji "Wsłuchaj się w region" będziemy na Zjeździe Kawalerzystów oraz na trasie zmagań uczestników zawodów triathlonowych. Zaprosimy państwa na koncert "Pod wspólnym niebem". A z cyklu "Dla lasu dla ludzi" podpowiemy, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku, ale też aktywnie spędzić czas.

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Wakacyjny PiKnik
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

W sobotnim „Wakacyjnym PiKniku” będzie smakowicie, podniebnie i z tradycją. W programie m.in. relacje z Festiwalu Smaku w Grucznie, pikniku towarzyszącego zawodom o Puchar Gordona Benetta w Toruniu i Zjazdu Kawalerzystów w Grudziądzu. Sprawdzimy też, co dzieje się u mieszkańców Cichej Doliny. O 16:30 kolejny odcinek radionoweli Jarosława Jakubowskiego. Sezon 1 odc. 15.

17:00 Zwierzenia przy muzyce
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

18:00 Salon klasyczny
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

W Salonie Klasycznym - rozmowa z dyrektorem Opery Nova Maciejem Figasem i Józefem Eliaszem, który zaprosi na specjalny koncert plenerowy. W drugiej części retransmisji recitalu gitarowego Krzysztofa Meisingera, który zainaugurował IV Festiwal Muzyka w willi Blumwego.

19:00 MSU - Muzyka Spoza Układu
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Audycja tym razem innego dnia i o innej porze. Zaprezentujemy nowe nagranie australijskiej grupy Mildlife. Zespół prezentuje krzyżówkę jazzu, krautrocka i elektroniki. Oprócz australijskich nowości sporo elektronicznego chill outu.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
0:00 Nuty i minuty