Polskie Radio PiK
z 1 sierpnia 2021 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia

Pierwszy Dzień Tygodnia - Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego cz.VIII Ich współpraca rozpoczęła się podczas okupacji, gdy ks. Wyszyński przebywał w Laskach pod Warszawą. Nikt wówczas nie przypuszczał, że kilka dziewcząt za sprawą Marii Okońskiej stworzy fundament Instytutu, który stanie się intelektualnym zapleczem, wsparciem, zaangażowanym w najważniejsze wydarzenia Kościoła w Polsce prowadzonego przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie włączyły się w pomoc walczącym ułatwiając dostęp do spowiedzi świętych, sakramentów, tworząc punkty modlitwy. Ofiarowały też swoje życie za ks. Stefana Wyszyńskiego, ojca duchowego "Ósemki", dziś Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23.00
8:06 Piosenki na życzenie

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 Śniadanie z muzami

Magazyn publicystyki kulturalnej, a w nim - relacje, wywiady, felietony, recenzje, zapowiedzi, premier teatralnych i koncertów, rozmowy, goście, spotkania literackie.
12:00 Gramy w Wami

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
13:00 Muzyka po godzinach
14:00 Muzyka i sport

Przed bydgoskimi żużlowcami bardzo ważny mecz w końcówce rundy zasadniczej eWinner Pierwszej Ligi. Abramczyk Polonia cały czas liczy się w walce o play-off plasując się na czwartym miejscu w tabeli. Najbliższy przeciwnik - Cellfast Wilki Krosno - ma dwa punkty więcej i jest w klasyfikacji trzeci. Rywale też nie mogą jeszcze być pewni awansu do najlepszej czwórki, dlatego na bydgoskim torze powinno być bardzo ciekawie. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie w Krośnie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 51:38. Sprawa punktu bonusowego jest zatem otwarta i liczymy na wygraną "za trzy".
17:00 Wakacyjny PiKnik

Poznamy rodzinę z Białorusi, która postanowiła zamieszkać w naszym regionie i sprawdzimy jak to jest z dobrymi manierami na rodzinnych wakacjach. Podpowiemy, co najlepszego mama może dać dziecku i jak pomóc odnaleźć się w naszym domu nowemu zwierzakowi. Będziemy też wspólnie podróżować i gotować.
20:00 Ziarna losu

W audycji „Ziarna losu” Adriana Andrzejewska-Kuras przedstawia swój reportaż pt. „Idąc do ataku żołnierz się nie boi”. Jego bohaterem jest Stanisław Malkiewicz, ps. „Andrzej Tarnawa” urodzony w 1929 roku. Przed wojną mieszkał z rodzicami w Grudziądzu, ale po ataku Niemców na Polskę trafił do Warszawy. Tam zaangażował się w działalność konspiracyjną. Brał udział w Powstaniu Warszawskim i kilkakrotnie cudem uniknął śmierci. W drugiej części audycji Adriana Andrzejewska-Kuras sięga do radiowego archiwum, przypominając kolejny reportaż, który pierwszy raz zaistniał na kujawsko-pomorskiej antenie w roku 2019. Pod tytułem „Australijczyk w powstaniu” kryje się historia Edwarda Wally'ego Smitha.
21:00 Pomysł, innowacja, Kariera

W audycji powiemy czym jest recykling chemiczny, co zrobić z wykorzystanymi panelami fotowoltaicznymi, o aplikacji do inteligent-nego parkowania i stacji dokujacej dla dronów.
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.
22:15 Organizacje Pożytku Publicznego

O tym, jak plastikowe nakrętki od butelek wspierają działalność Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia im. św. Wincentego a Paulo opowiemy w audycji o Organizacjach Pożytku Publicznego.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka

Pierwszy Dzień Tygodnia - Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego cz.VIII Ich współpraca rozpoczęła się podczas okupacji, gdy ks. Wyszyński przebywał w Laskach pod Warszawą. Nikt wówczas nie przypuszczał, że kilka dziewcząt za sprawą Marii Okońskiej stworzy fundament Instytutu, który stanie się intelektualnym zapleczem, wsparciem, zaangażowanym w najważniejsze wydarzenia Kościoła w Polsce prowadzonego przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie włączyły się w pomoc walczącym ułatwiając dostęp do spowiedzi świętych, sakramentów, tworząc punkty modlitwy. Ofiarowały też swoje życie za ks. Stefana Wyszyńskiego, ojca duchowego "Ósemki", dziś Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.