Polskie Radio PiK
z 22 lipca 2021 roku

0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Pytać każdy może
13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Jedna z naszych słuchaczek chciała na urlopie skorzystać z bonu turystycznego. Okazało się jednak, że nie ma do niego dostępu na portalu PUE ZUS. Problem dotyczy wielu rodziców i opiekunów. Aktywacja bonu trwa kilka minut. Gdy jednak pojawiają się problemy na dostęp do niego możemy poczekać wiele miesięcy.

17:00 W dobrym tonie
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

Magazyn poświęcony gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.

19:00 Sztuka życia
20:00 Dwie strony sztuki
Autor: Bogumiła Wresiło i Iwona Muszytowska-Rzeszotek

W części literackiej książka "#upał" Michała Olszewskiego. Spotkanie z Wojciechem Ślusarczykiem - kustoszem z Pracowni Historii Farmacji i Medycyny bydgoskiego Muzeum Okręgowego. Okazją do spotkania będzie zapowiedź książki ''Czystość i brud''. Nowe wydawnictwo pod redakcją Wojciecha Ślusarczyka ukaże się już niebawem. A u nas na słuchaczy czeka album ''Historie higieny wodą pisane''. Jak zwykle stałe cykle : ''Historia na 5 minut'' oraz ''Książki pod lupą''. Zaprasza Bogumiła Wresiło. W części filmowej spotkanie z Dorotą Kędzierzawską jedną z najciekawszych polskich reżyserek kina autorskiego. Tym razem pretekstem do spotkania w Toruniu był pokaz specjalny jej najnowszego filmu "Żużel". Gościem programu będzie także Maciej Bochniak, który gościł na festiwalu Tofifest. Muzycznie towarzyszyć nam będzie w nawiązaniu do filmu "Żużel" muzyka z filmu "Wyścig", która skomponował Hans Zimmer. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

22:00 Miłe i miłosne
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Basia, Spyro Gyra, Peter White... W najlepszym towarzystwie upłynie nam kolejne smooth jazzowe plażowanie pod gwiazdami. A z Księżycem dołączą Karo Glazer i Norman Brown.

23:00 Top Jazz
0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.