Polskie Radio PiK
z 24 kwietnia 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

04:03
Texas - Hi
6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
Agnieszka Marszał
Autor: Agnieszka Marszał

W audycji będziemy mówić o trudnej sztuce relacji. Jak je budować i jak o nie dbać? Jak się komunikować, by nie ranić i zostać wysłuchanym? Jak rozpoznać toksyczne relacje? O tym porozmawiamy z psychologiem. Powtórka czwartkowej audycji.

8:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

To cztery godziny z ożywczą muzyką i z odkrywaniem uroków Pomorza i Kujaw! Tym razem odwiedzimy m.in. prawdziwą perłę wśród miast- czyli Chełmno i położony na północy województwa Łasin. W cyklu ''Lubię tu być'' wybierzemy się na wyprawę kajakową jednym z najpiękniejszych szlaków w Europie- szlakiem Brdy. Dla lubiących aktywny wypoczynek przygotowaliśmy też wycieczkę rowerową w zakola Wisły. Nie zabraknie również kulturalnych zaproszeń on line i innych propozycji spędzenia wolnego z różnych miast regionu.

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 Zwierzenia przy muzyce
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

18:00 Salon klasyczny
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Rozmowa z dyrektorem Maciejem Figasem na temat najbliższej premiery baletowej online "Szepty i cienie" w choreografii Jacka Przybyłowicza. Spotkanie z Iwoną Sochą i Krzysztofem Herdzinem oraz prezentacja fragmentów pierwszego z cyklu 4 programów muzyczno-edukacyjnych, przygotowanych przez Filharmonię Pomorską. Przypomnimy także rozmowę z Maestro Markiem Pijarowskim, w przeddzień jego 70 urodzin.

19:00 MSU - Muzyka Spoza Układu
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Audycja w inny dzień i o innej porze, ale jak zwykle dużo dobrych piosenek. Tym razem nowością będzie nagranie polskiego projektu Platstic - to duet: Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski, wczoraj ukazała się ich najnowsza płyta, a my słuchamy singla ją promującego. Oprócz nowości sporo łagodnej i klimatycznej muzyki elektronicznej.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
0:00 Nuty i minuty