Polskie Radio PiK
z 12 kwietnia 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
Ewa Kurzawa
Autor: Ewa Kurzawa

Magazyn PiKtogramy - codzienny poradnik językowy,kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa, coach'a, o 11:40 kolejny odcinek powieści.

12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

Goście "Radiokonferencji" - politycy z regionu- będą dyskutować o przebiegu walki z pandemią koronawirusa. Poszukają także odpowiedzi na pytanie o to czy możliwe są przedterminowe wybory parlamentarne. Goście: Piotr Król (PiS), Tomasz Lenz (KO), Adam Banaszak (Porozumienie), Zbigniew Sosnowski (PSL). Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Muzyka po godzinach
17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

Lokalne Grupy działania to platformy zrzeszające lokalne organizacje, stowarzyszenia i osoby zarówno z sektora publicznego, a także prywatnego i pozarządowego. Aktualne Lokalne Grupy działania zakończyły nabory wniosków o przyznanie grantów na społeczne cele swojej społeczności. Teraz Rady owych grup przystąpią do wyboru najlepszych, które otrzymają finansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jakie projekty zgłosiły Grupy Lokalnego Działania z Bydgoszczy, Golubia Dobrzynia i Borów Tucholskich? Jak mają zmienić życie tych lokalnych społeczności.

19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Ze świeżo wyremontowanym gmachu przy ulicy Chodkiewicza 32 wiąże się część dziejów Bydgoszczy - opowiemy o tym w programie.

20:00 Historie słowem pisane
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

W audycji o francuskim pisarzu i filozofie Gustawie Thibonie. Co to znaczy, że był filozofem chrześcijańskim, że był diagnostą postchrześcijaństwa? O tym Michał Jędryka i Tomasz Rowiński rozmawiać będą z gośćmi programu, którymi będą Piotr Kaznowski i Paweł Milcarek.

22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Oprócz nowości i absolutnych premier (m.in. duetu Daria Zawiałow/Dawid Podsiadło) zerkniemy na Listę Przebojów Polskiego Radia PiK, na listę najczęściej granych utworów przez polskie stacje radiowe i na listę najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Nie zabraknie też wspomnienia o Krzysztofie Krawczyku. Artystę wspominać będą muzycy - m.in. Andrzej Piaseczny i Muniek Staszczyk, ale pojawi się również subiektywna lista ulubionych piosenek wokalisty wybrana przez autora programu - Dariusza Grossa.

23:00 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie największe hity ostatnich tygodni oraz muzyczne nowości i premiery. Zajrzymy też na szczyty polskich, europejskich i amerykańskich list przebojów oraz zaprezentujemy fragmenty naszej ''Płyty Tygodnia''. Wyróżniony nagrodą Grammy i licznymi platynowymi płytami zespół Kings of Leon wydał właśnie swój ósmy album "When You See Yourself". Od czasu ich debiutu w 2003 roku Kings of Leon sprzedali ponad 20 milionów płyt oraz prawie 40 milionów singli na całym świecie. Wszystkie ich albumy znalazły się na liście Top 200. Zespół grał na licznych festiwalach między innymi podczas Bonnaroo, Lollapaloozy, Austin City Limits, czy Glastonbury.

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.