Polskie Radio PiK
z 5 kwietnia 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", przegląd prasy, tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
Ewa Kurzawa
Autor: Ewa Kurzawa

Magazyn PiKtogramy - codzienny poradnik językowy,kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa, coach'a, o 11:40 kolejny odcinek powieści.

12:00 wiadomości

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:05 GraMY z Wami
13:00 Od ucha do ucha
15:00 wiadomości

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Świąteczne Popołudnie z nami
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

W pierwszej godzinie Spotkanie z Darią Jaworską - psychologiem, behawiorystką a przede wszystkim autorką książki "Bezik wielki pies". Na ile, zwierzę w domu, wzbogaci nasze życie? Pies czy kot, a może patyczak? Kiedy możemy zaprosić psa do naszego domu? M.in. o tym rozmawiać będziemy przy mocnych dźwiękach wybranych przez bohaterkę spotkania. Po szesnastej relacja z przygotowań do rejestracji premiery online baletu Jacka Przybyłowicza "Szepty i cienie" w Operze Nova.

17:00 Muzyka po godzinach
18:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Żużlowcy z Bydgoszczy rozpoczynają sezon w eWinner 1. Lidze. Pierwszym przeciwnikiem Abramczyk Polonii będzie Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o 18.00. Bydgoszczanie chcieliby w tym sezonie powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie - ich celem jest awans do rundy play-off. Ma dokonać tego zespół z kapitanem Grzegorzem Zengotą na czele. Nowymi twarzami w drużynie będą Adrian Gała i Wadim Tarasienko. W drużynie przeciwnika zobaczymy między innymi: Grzegorza Walaska, Tomasza Gapińskiego, Nikolaia Klindta i Olivera Berntzona. Zapowiada się ciekawe widowisko.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

W świątecznym wydaniu audycji „Wiara tworzy kulturę” o wielkanocnych obrzędach, o ojcach pustyni, ale także o rozumieniu znaków i symboli, rozmawiać będą Piotr Chrzanowski, dr Grzegorz Grzmot Bilski oraz ks. Jarosław Tomaszewski. Zapraszają: Michał Jędryka i Tomasz Rowiński.

22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie dużo nowej, polskiej i przebojowej muzyki. Oprócz muzycznych premier usłyszymy także nagrania z listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce i z listy najczęściej odtwarzanych nagrań przez polskie stacje radiowe. Gościem programu będzie Janusz Panasewicz. Wokalista grupy Lady Pank opowie o nowej płycie zespołu - ''LP 40''.

23:00 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Dużo wiosennej muzyki, największe przeboje ostatnich tygodni i nagrania z Listy Przebojów Polskiego Radia PiK - to wszystko znajdą nasi słuchacze w świątecznym wydaniu poniedziałkowego programu. Nie będzie lania wody, ale za to będą nagrania, które z pewnością zagoszczą na listach przebojów wiosną, a nawet latem. Muzycznie w programie m.in. Alvaro Soler, Ava Max, ATB i Jason Derulo.

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.