Polskie Radio PiK
z 28 marca 2021 roku
0:00 Nuty i minuty

Uwaga, uwaga!! W niedzielę 28.03 o godz. 3:00 przesuwamy zegary godzinę do przodu !
6:00 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia

O mało znanych faktach dotyczących dzieciństwa Stefana Wyszyńskiego, jego działalności w AK, posługi podczas Powstania Warszawskiego, pracy na Miodowej opowiada Milena Kindziuk. W publikacji pt. "Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski" opisuje życie przyszłego świętego, poznajemy szczegóły, które zapamiętali jego współpracownicy.
8:06 Piosenki na życzenie

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 Śniadanie z muzami

W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” m.in. relacja z nagrania premiery baletowej „Szepty i cienie” w bydgoskiej Operze Nova. Opowiemy o wystawie pt. „Przestrzeń Pentapolis” w toruńskiej Galerii Muz. Spotkamy się z Michałem Gozdkiem - pianistą oraz Grzegorzem Nadolnym, dwójką z tria Michała Gozdka, które wydało przed chwilą autorską płytę zatytułowaną „Let's do it”. W Bydgoszczy kończy się 7. Festiwal Literatury „Przeczytani”. Dyrektor Maciej Puto opowie o odwołanych planach Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Mówić będziemy również o bydgoskim festiwalu „Przeźrocza” - w tym roku po raz pierwszy imprezie towarzyszy konkurs. Powiemy też o ludziach teatru w regionie, którzy nagrodzeni zostali z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Zdamy również relację z otwarcia online w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy wystawy jubileuszowej fotografa Marka Chełminiaka. Zaprasza Ewa Dąbska.
12:00 Gramy w Wami

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:00 Rodzinny PiKnik

W audycji pogramy całą rodziną w gry planszowe, ale które? O tym właśnie powiemy. Pojedziemy w podróż z mamą i pójdziemy w góry z tatą. Dowiemy się co dzieci sądzą o Wielkanocy i jak rodziny znoszą zamknięcie społeczne. Specjaliści z muzeum we Włocławku powiedzą jak z rodzicami wykonać palmę wielkanocną, ale taką, które tworzy się właśnie tu, na Kujawach.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Muzyka po godzinach
19:00 Radiowy Klub Rodzica

W audycji o nowych obostrzeniach, zwłaszcza ważnych dla rodziców, wrócimy do depresji okołoporodowej i babyblues, będzie też o oddziaływaniu zamknięcia społecznego na nas wszystkich. Nie zabraknie cyklu Tacy sami.
20:00 Muzyka po godzinach
21:00 Radio planet i komet

W najbliższym RADIU PLANET I KOMET policzymy gwiazdy – ile się da ; ) Wbrew pozorom, takie liczenie ma głęboki sens... Skoczymy też na Jowisza, by stawić czoło wichurze z prędkością 1450 km/h! Rozdamy kolejne egzemplarze “Uranii” i odpowiemy na pytanie: co to jest “sygnał WOW!”. Do usłyszenia!
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.
22:15 Organizacje Pożytku Publicznego

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego o działającej w Toruniu Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia”. Organizacja pomaga swoim podopiecznym w dążeniu do samodzielności, ale i sama potrzebuje wsparcia. Pomóc może każdy. Jak? O tym w audycji.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka

O mało znanych faktach dotyczących dzieciństwa Stefana Wyszyńskiego, jego działalności w AK, posługi podczas Powstania Warszawskiego, pracy na Miodowej opowiada Milena Kindziuk. W publikacji pt. "Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski" opisuje życie przyszłego świętego, poznajemy szczegóły, które zapamiętali jego współpracownicy.