Polskie Radio PiK
z 27 marca 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
8:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Chociaż wokół pełno ograniczeń, to jednak my będziemy starać się zabrać naszych słuchaczy w miejsca ustronne, ciche, piękne i bezpieczne! A takich miejsc do wypoczynku nie brakuje na Pomorzu i Kujawach! Mamy wiosnę i wiosenne przyloty ptaków - warto więc zatrzymać się przy drodze pomiędzy Mroczą a Więcborkiem...Rezerwat Jezioro Wieleckie gwarantuje nie tylko ciszę i spokój, ale też wiele radości wynikającej z obserwacji przyrody! Będziemy też śledzić militarną historię Grudziądza i zwiedzimy jeden ze schronów, ale nie zapomnimy również o tym, że coraz bliżej do świąt wielkanocnych! W cyklu ''Lubię tu być'' opowiemy o tradycjach świątecznych na Kujawach. A jak będą wyglądały nasze wakacje? Z badań wynika, w większości wybierzemy wypoczynek w kraju. Czy wyjedziemy do zatłoczonych miejscowości nadmorskich, czy też będziemy chodzić po górskich szlakach pełnych turystów? A może jednak warto odpocząć z dala od zgiełku w naszym regionie- w Borach Tucholskich, na Pojezierzu Brodnickim czy na Pałuk

09:09
LENKA - SHOW
12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Wiosna to piękna, ale bardzo pracowita pora roku. Trzeba uporządkować ogród, przeprowadzić drobne naprawy, zadbać o trawnik, drzewa i krzewy, założyć grządki warzywne i rabaty kwiatowe. Jeśli chcemy zdążyć ze wszystkim przed nadejściem lata, musimy dobrze zaplanować pracę. Jak to zrobić? Podpowiedzą nasi eksperci w audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 W dobrym tonie
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Autor: Michał Jędryka

Sto lat temu podpisano traktat ryski pomiędzy Polską a Rosją. Ustalił on wschodnią granicę odrodzonej Rzeczpospolitej. Granica nie objęła całego terytorium przedrozbiorowego państwa. Polacy pozostali na terenie ZSRS. Jednocześnie podtrzymywane było — i trwa do dziś — zainteresowanie kresami dawnej Rzeczpospolitej. Opowiedzą o tym historyk Wojciech Polak i prezes Bractwa Inflanckiego, Stefan Pastuszewski.

19:00 Sztuka życia
Agnieszka Marszał
Autor: Agnieszka Marszał

W audycji mówić będziemy o sztuce prostego życia. Minimalizm zyskuje sobie coraz wiecej zwolenników. P ozbywanie się zbędnych rzeczy i ograniczanie potrzeb konsumenckich to współczesna odpowiedź na otaczający nas nadmiar: bodźców, produktów, reklam, przekazów medialnych. To wyzwanie warto podjąć, bo mniej, znaczy więcej - przekonują nasi goście - psycholog oraz autorka największego polskiego bloga o minimalizmie. Powtórka z 20 marca.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji „Radio Beat” Tomasza Kaźmierskiego sety przygotowane przez dja SPLT czyli Patryka Stachowskiego spod Torunia. Patryk odniósł ostatnio spory sukces, wygrał Mistrzostwa Polski Djów Clubsound Dj's Cup 2020.

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

Uwaga, uwaga!! W niedzielę 28.03 o godz. 3:00 przesuwamy zegary godzinę do przodu !