Polskie Radio PiK
z 21 marca 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Agroporanek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

W uroczystość Św. Józefa rozpoczął się Rok Rodziny. Jego obchody zbiegły się z jubileuszem 100 lat pobytu misjonarzy ze Zgromadzenia Świętej Rodziny w Polsce. Zakonnicy posługują na całym świecie, także w diecezji bydgoskiej, w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej.

8:06 Piosenki na życzenie
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.

10:00 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W magazynie publicystyki kulturalnej m.in. : o premierze spektaklu pt. „Wyspa” w toruńskim Teatrze Horzycy. Dyrektor Opery Nova Maciej Figas opowie przeniesieniu premiery baletu pt. „Szepty i cienie” do internetu, a także o dalszych planach repertuarowych. We włocławskim Centrum Kultury Browar B otwarto wystawę fotografii Witkacego ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Dyrektor Filharmonii Pomorskiej Maciej Puto opowie o przygotowywanym oratorium „Mesjasz” Haendla w wersji filmowo-koncertowej online. Jubileuszowa wystawa prac fotograficznych Marka Chełminiaka zostanie otwarta online w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Powiemy także o naborze do programu pt. „Bardzo młoda kultura”, a dyrygent Michał Dworzyński zaprosi do wysłuchania niedzielnej transmisji online koncertu symfonicznego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Odwiedzimy też Grudziądz, gdzie organizowany jest konkurs fotograficzny.

12:00 Gramy w Wami
14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 Ziarna losu

Audycja oparta na reportażu dokumentalnym, przedstawiająca ważne wydarzenia historyczne, ukazane przez pryzmat losów jednostek i społeczności. Najczęściej dotyczące historii regionu i jego mieszkańców.

18:00 Muzyka i sport
21:00 Pomysł, innowacja, Kariera
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji m.in. o robotyce, która coraz śmielej wkracza do szkół, a także o testamencie online, przyspieszeniu rozwoju biotechnologii i awansie Polski w rankingu cyfryzacji administracji państwowej. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

22:00 Wiadomości i przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

W uroczystość Św. Józefa rozpoczął się Rok Rodziny. Jego obchody zbiegły się z jubileuszem 100 lat pobytu misjonarzy ze Zgromadzenia Świętej Rodziny w Polsce. Zakonnicy posługują na całym świecie, także w diecezji bydgoskiej, w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej.

0:00 Nuty i minuty
01:26
Lenka - SHOW