Polskie Radio PiK
z 15 marca 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

Gośćmi programu będą tym razem: Adam Banaszak — Porozumienie, poseł Piotr Król — Prawo i Sprawiedliwość, senator Antoni Mężydło — Koalicja Obywatelska, poseł Jan Szopiński — Lewica. Rozmawiać będziemy o poświęconych Polsce debatach Parlamentu Europejskiego, o perspektywach Krajowego Planu Odbudowy i Nowego Ładu, a także o perspektywach wyboru rzecznika praw obywatelskich.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

Trwa batalia o dom z muru pruskiego, w którym mieszkała przedwojenna gwiazda kina Helen Grossówna. Inwestor dostał zgodę miasta, by go zburzyć i na jego miejscu zbudować parking dla powstającego na sąsiedniej działce budynku. Rozbiórkę zaplanowano na dziś, jednak wczoraj Towarzystwo Opieki nad Zabytkami poinformowało, że zostanie ona wstrzymana. Wojewódzki Konserwator Zabytków rozpoczął bowiem procedurę wpisania domu do rejestru zabytków, a to wstrzymuje wszelkie prace. Marszałek województwa zadeklarował także, że jest zainteresowany przejęciem budynku i zagospodarowaniem go na cele społeczne. Mimo to rano rozpoczęła się rozbiórka. Czy dom da się jeszcze uratować?

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Toruńscy koszykarze mają już tylko matematyczne szanse na awans do czołowej ósemki ligowych rozgrywek i raczej w tym sezonie nie zagrają w serii play-off o medale mistrzostw Polski. Polski Cukier ma jednak jeszcze do rozegrania trzy ostatnie mecze we własnej hali i z pewnością ten ambitny zespół będzie chciał je zakończy zwycięsko, aby w tabeli zająć jak najwyższą pozycję. W poniedziałek czeka ich pojedynek ze Startem Lublin. Pokonanie gości nie będzie łatwym zadaniem. To dobry, zgrany zespół walczący zawsze do końca o każdą piłkę. Start ma już zagwarantowany udział w drugiej rundzie, ale chce zająć w tabeli wysokie miejsce dające przewagę w dalszej części sezonu. W Arenie Toruń powinno zatem być ciekawie. Początek naszej transmisji o 17.30, a audycja "Muzyka i sport" rozpocznie się o 17.00.

20:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Z gościem audycji, prof. Grzegorzem Kucharczykiem - historyiem, autorem wydanej niedawno książki pt. „Katedra i uniwersytet” porozmawiamy o wpływie chrześcijaństwa na rozwój nauki i sztuki w czasach katedr i w późniejszych, a także o współczesnym kryzysie cywilizacji chrześcijańskiej, a w szczególności nauki i o poszukiwaniu dróg wyjścia. Zapraszają: Michał Jędryka i Tomasz Rowiński.

22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie muzyczne premiery i nowości, a także informacje koncertowe z Pomorza i Kujaw. Będą też goście, a wśród nich m.in. bydgoska grupa Dubska i Krzysztof Zalewski. Sprawdzimy również listę najpopularniejszych płyt w Polsce i zerkniemy na listę przebojów Polskiego Radia PiK.

23:00 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie największe hity ostatnich tygodni, a także muzyczne premiery i nowości. Będą nagrania ze szczytu Listy Przebojów Polskiego Radia PiK oraz z listy najczęściej odtwarzanych nagrań w Polsce i w Europie. Zagramy też fragmenty naszej ''Płyty Tygodnia''. "Poster Girl" to drugi międzynarodowy album szwedzkiej megagwiazdy pop - Zary Larsson. Zara Larsson posiada wszystko czego prawdziwa gwiazda popu potrzebuje. Jej entuzjazm do muzyki sprawił, że w wieku 15 lat miała już w dorobku piosenkę na pierwszym miejscu list przebojów. Jej szósty zmysł do brzmienia doprowadził do wydania licznych popowych klasyków, takich jak: "Lush Life", "I Would Like" czy "Symphony". Wokalistka grała koncerty i współpracowała z wieloma popularnymi artystami, między innymi z Edem Sheeranem, BTS, Ty Dolla Signem oraz z Murą Masą. Nowa płytę promują single "Talk About Love", "Wow" oraz "Love Me Land".

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.