Polskie Radio PiK
z 13 marca 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
8:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie czterogodzinna wyprawa w znane i nieznane miejsca Pomorza i Kujaw oraz duża porcja muzyki na sobotnie przedpołudnie. Naszych słuchaczy zabierzemy m.in. do Grudziądza i odwiedzimy część cytadeli – nie do końca odkryte Dzieło Rogowe. Zatrzymamy się też w pobliskim Radzyniu Chełmińskim i udowodnimy, że to miasteczko zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na zamek krzyżacki. W cyklu ''Lubię tu być'' zrobimy sobie przystanek u stóp Mysiej Wieży w Kruszwicy i odwiedzimy nową siedzibę Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Wybierzemy się też do lasu - do pięknego o każdej porze roku podbydgoskiego uroczyska Prodnia. Nie zabraknie też propozycji dla kochających aktywny wypoczynek i dla tych, którym brakowało spektakli teatralnych i koncertów. A w oczekiwaniu na wiosnę zabierzemy naszych słuchaczy...na plażę!

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Bydgoscy koszykarze robią wszystko, by znaleźć się w czołowej ligowej ósemce gwarantującej udział w serii play-off, ale nie jest to prosta sprawa. Chętnych jest wielu, a miejsce pozostało praktycznie jedno. Dopóki są jakiekolwiek szanse Enea Astoria z pewnością nie zrezygnuje z walki o drugą rundę. W sobotę przeciwnikiem bydgoskiej drużyny będzie Stal Ostrów Wielkopolski, zespół z czołówki tabeli, który pod wodzą trenera Igora Milicicia chce w tym sezonie walczyć o medale mistrzostw Polski. Astoria w pierwszym meczu zwyciężyła na wyjeździe 86:78 i trzymamy kciuki by tym razem także udało się wygrać. Początek meczu o 17.30.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji nowości. Posłuchamy nowego nagrania zasłużonego już producenta Johna Tejady. Nagrywał, m.in. dla wytwórni Kompakt. Będzie też ktoś młodszy: India Jordan z nowym nagraniem - zapowiedzią albumu, który ma się ukazać dzięki angielskiej oficynie Ninja Tune.

0:00 Nuty i minuty