Polskie Radio PiK
z 6 marca 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
Agnieszka Marszał
Autor: Agnieszka Marszał

„Ten, kto nosi dresy, utracił kontrolę nad własnym życiem” - mawiał pewien słynny projektant mody. I wygląda na to, że dużo w tym prawdy, bo kiedy kontrolę nad naszym życiem rok temu przejął koronawirus masowo wskoczyliśmy w dresy. W audycji "Sztuka życia" zastanowimy się, jak pandemia zmieniła nasze podejście do ubrań i czy zmieni branżę modową. Będzie też o tym, jak nasze ubranie wpływa na samopoczucie. Powtórka z czwartku.

8:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie czterogodzinna podróż po Pomorzu i Kujawach przeplatana muzyką na sobotni poranek i przedpołudnie! W tym tygodniu wybierzemy się m.in. do Kruszwicy i będziemy zwiedzać pewien dworek oraz odwiedzimy Radzyń Chełmiński i oczywiście nie zabraknie opowieści o tamtejszym zamku krzyżackim. Udamy się również do Szubina, a będzie to wyprawa ''na tropie pelikana''... Tuż przed rozpoczęciem wiosennego sezonu turystycznego podpowiemy jak się do niego przygotować, no i oczywiście nie zabraknie propozycji dla ceniących aktywny wypoczynek. Znajdą się też zaproszenia na imprezy kulturalne, a przede wszystkim naszym słuchaczom rozdamy zaproszenia na sobotni, energetyczny koncert Mroza w Bydgoszczy.

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Marzec w ogrodzie to pracowity i radosny czas! Coraz mocniej świeci słońce, a z ogrzanej nim ziemi wychylają się kiełkujące rośliny cebulowe. Pora więc sięgnąć po sekatory, szpadle i grabie. Co jeszcze trzeba zrobić w ogrodzie w marcu? Zapytamy naszych ekspertów w sobotniej audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 52/345 50 90. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Bydgoscy siatkarze walczący o powrót do ekstraklasy podejmą w hali Łuczniczka KPS Siedlce. To zespół, który plasuje się tuż za czołową trójką odnoszącą kolejne zwycięstwa w pierwszej lidze. Visła toczy rywalizację z BBTS-em Bielsko-Biała i Politechniką Lublin o jak najwyższe miejsce po rundzie zasadniczej i najlepsze miejsce przed serią play-off. Zwycięstwo z siedleckim zespołem byłoby kolejnym krokiem do celu. Przypomnijmy jednak, że w pierwszym spotkaniu tych drużyn bydgoszczanie odnieśli co prawda zwycięstwo, ale dopiero po pięciosetowym boju. Liczymy, że tym razem pójdzie łatwiej i trzy punkty zostaną w hali gospodarza.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji premiera albumu Moodymanna - „Taken Away”. Kenny Dixon Jr, bo tak nazywa się naprawdę artysta, wydał świetną płytę, która, mimo, że jest elektroniczna, brzmi bardzo organicznie. Moodymann wykorzystał mnóstwo bluesowych sampli, czerpał też z muzyki gospel i mistrzowsko połączył to z house'ową pulsacją - powstał album niezwykły!

0:00 Nuty i minuty