Polskie Radio PiK
z 31 stycznia 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Agro poranek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Od samotności do szczęścia cz. I. Pandemia koronawirusa zmusiła do zachowań, które szkodzą psychice człowieka. Izolacja, brak bezpośredniej, żywej komunikacji z drugim człowiekiem, a także niepewność materialna i groźba utraty życia budzą lęk, mogą też mogą prowadzić do depresji. Kiedy człowiekowi służy odosobnienie, a kiedy powoduje zagrożenie? Dlaczego sam Bóg mówi, że dobrze by człowiek nie był sam? Wyjaśniają: specjalista od terapii uzależnień oraz kapłan.

8:06 Piosenki na życzenie
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.

10:00 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W programie m.in. uczniowie szkół muzycznych z Bydgoszczy i Torunia nagrywali w Filharmonii Pomorskiej specjalny koncert wraz z Capellą Bydgostiensis. Teatr Kameralny w Bydgoszczy przygotowuje spektaklu "Proszę słonia!" w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Powiemy o premierze płyty „Czarno-białe ślady” Jacka Bończyka, Zbyszka Krzywańskiego i Kuby Nowaka. Spotkamy się również z Agatą Królak, której wystawa zostanie otwarta w piątek w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. Odwiedzimy też toruńską galerię Wozownia i wystawę "Rany cięte". Zaprosimy do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl online pt."Mur". 28 Bydgoski Festiwal Operowy został przeniesiony na czerwiec tego roku. Zainauguruje go opera Wolfganga Amadeusza Mozarta "Cosi Fan Tutte" w reżyserii Pawła Szkotaka i pod kierownictwem muzycznym Dawida Runtza. O tych zmianach w rozmowie z dyrektorem Opery Nova Maciejem Figasem. Porozmawiamy także z dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu Krzysztofem Stanisławskim o otwarciu instytucji dla publiczności.

12:00 Gramy w Wami
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Premier Mateusz Morawiecki opublikował w Dzienniku Ustaw wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący ustawy antyaborcyjnej. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają jednak prace nad doprecyzowaniem ustawy zakazującej wykonywania aborcji w przypadku ciężkiego i trwałego uszkodzenia płodu. Czy wokół ustawy antyaborcyjnej uda się wypracować nowy kompromis? Między innymi o tym w piątkowej audycji. Zapytamy także o to czy Polska powinna kupować szczepionki poza mechanizmem Unii Europejskiej. Podyskutujemy także o kondycji Platformy Obywatelskiej w 20-sto lecie jej istnienia. Goście: prof. Magdalena Mateja, medioznawca z UMK w Toruniu, prof. Radosław Sojak, socjolog z UMK w Toruniu, dr Sławomir Sadowski, politolog z UKW w Bydgoszczy.

19:00 Radiowy Klub Rodzica
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji o tym co lubi nasz mózg w kontekście diety, powiemy o skuteczności szczepionek przeciwko koronawirusowi i konieczności złożenia wniosków w ramach programu 500+.

20:00 Ziarna losu
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Toruńska Winnica to dziś osiedle nowoczesnych domów z pięknym widokiem na Wisłę, oddalonych 2 kilometry od starówki. Kiedyś życie wyglądało tu zupełnie inaczej. W niewielkich domach mieszkali ludzie związani z wodą. Jeszcze wcześniej pagórki porastała winorośl. Swoją winnicę miała tu nawet rodzina Mikołaja Kopernika. O tym w audycji „Ziarna losu”. Zaprasza Żaneta Walentyn.

22:00 Wiadomości i przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Od samotności do szczęścia cz. I. Pandemia koronawirusa zmusiła do zachowań, które szkodzą psychice człowieka. Izolacja, brak bezpośredniej, żywej komunikacji z drugim człowiekiem, a także niepewność materialna i groźba utraty życia budzą lęk, mogą też mogą prowadzić do depresji. Kiedy człowiekowi służy odosobnienie, a kiedy powoduje zagrożenie? Dlaczego sam Bóg mówi, że dobrze by człowiek nie był sam? Wyjaśniają: specjalista od terapii uzależnień oraz kapłan. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty
02:19
Jain - Come