Polskie Radio PiK
z 30 stycznia 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

03:36
Mrozu - Aura
6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
Agnieszka Marszał
Autor: Agnieszka Marszał

Dorośli ludzie spędzają godziny malując kolorowanki, układając klocki albo grając w gry planszowe. Kiedyś mówiło się, że zabawa jest tylko dla dzieci. Teraz coraz więcej osób, których dzieciństwo dawno się skończyło - daje sobie na nią przyzwolenie. Po co nam zabawa? Co może wnieść do naszego życia? Jaką pełni rolę i jaką ma wartość? Powtórka czwartkowej audycji.

8:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Cztery godziny pełne muzyki na sobotni poranek i przedpołudnie, ale to też czas wypraw na Pomorze i Kujawy. Tym razem udamy się m.in. na Pałuki - aż do źródeł rzeki Gąsawki. Zaproponujemy również podróż szlakiem gotyckich kościołów naszego województwa , ale przede wszystkim przygotujemy orkiestrowy rozkład jazdy! Tuż przed 29-tym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będziemy m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Świeciu i w innych miejscach naszego regionu, ale wybierzemy się też w orkiestrową podróż z niezwykłą orkiestrową Retro Karawaną.

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

W programie Lucyna Brzezińska - Eluszkiewicz podzieli się z państwem swoimi kulinarnymi pasjami, a jeżeli o jedzeniu mowa to polecimy także zimowe warzywa. A że przez żołądek do serca to posłuchamy historii o miłości w podróży. W Pikniku zrobimy także samodzielnie czujnik smogu, z nadzieją odnotujemy coraz dłuższe jaśniejsze dni, sprawdzimy jak pomóc dziecku rozwijać zainteresowania kosmosem. Odwiedzimy też siłownie zewnętrzną i wspominać będziemy Papcio Chmiela. Tu do wgrania będzie książka "Tarabanie w Barbakanie" . Adres w sprawie konkursu piknik@radiopik.pl.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

W sobotnie popołudnie zapraszamy na radiową relację z bydgoskiej hali Łuczniczka, gdzie dojdzie do pojedynku w pierwszej lidze siatkarzy. Utrzymujący się w czołówce tabeli zespół Visły rozegra kolejny mecz rundy rewanżowej Tauron Pierwszej Ligi. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Przypominamy, że pierwsze starcie tych ekip zakończyło się wygraną bydgoszczan, ale tylko 3:2 i warto dodać, że to przeciwnik prowadził już 2:0. mamy nadzieję, że tym razem już takich emocji nie będzie i Visła sięgnie po trzy punkty i kolejne zwycięstwo w drodze do celu, jakim jest powrót do ekstraklasy. Sobotni mecz rozpocznie się o 17.00.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji premiera. To nowy album duetu Bicep. Na płycie elektronika z lekko eksperymentalnym zacięciem, nie stroniąca od wielu podgatunków typu breakbeat czy synthwave. Płyta pod tytułem „Isles” wydana została w prestiżowej wytwórni Ninja Tune.

0:00 Nuty i minuty