Polskie Radio PiK
z 24 stycznia 2021 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Agro poranek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia

Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego cz.I. Na wniosek Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczelnia imienia Prymasa wyrosła z Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Powołana do istnienia w czasach likwidacji wydziałów teologicznych, z kadrą zaaprobowaną przez władzę, z partyjnego nadania budziła nieufność. Dopiero kilka lat po internowaniu kard. Wyszyński rozpoczął z nią współpracę.
8:06 Piosenki na życzenie

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 Śniadanie z muzami

W "Śniadaniu z Muzami" m.in.: rozmowa z Pawłem Kapułą, młodym dyrygentem, o piątkowych nagraniach w FP. Spotkanie z Sylwestrem Ambroziakiem, autorem wystawy prezentowanej w CSW w Toruniu. Powiemy o zbliżającej się premierze spektaklu "Proszę słonia!"(online) Teatru Kameralnego w Bydgoszczy oraz o piosence/teledysku "Kameralny Off Song", którą nagrał zespół na ten trudny dla kultury pandemiczny czas. Zawitamy też w toruńskiej galerii Wozownia. Grzegorz Nadolny - pomysłodawca i gospodarz Klubu Akademii Jazzu przy bydgoskim MCK-u mówić będzie o pierwszym koncercie online, którego bohaterem był amerykański kompozytor, polskiego pochodzenia - Victor Young, autor takich standardów jak When I Fall In Love czy Stella By Starlight. Zuzanna Żubka - Chmielewska zapozna nas z ludowymi inspiracjami w polskiej modzie, poprzez wykład, który wygłosiła w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. Teatr improwizowany 'wymyWammy" zaprosi na swoją niedzielną premierę czyli przedstawienie "Nowy rok, nowa ja".
12:00 Gramy w Wami

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:00 Rodzinny PiKnik

W "Rodzinym PiKniku" poznamy rodzinę, dla której fotografowanie stało się współna pasją i pretekstem do odkrywania ciekawych miejsc. Negocjator, dziadek pięciorga wnucząt, podpowie jak się porozumieć na linii seniorzy-juniorzy. Odkryjemy azjatycką grę sprzed czterech tysięcy lat, poznamy kolejnego superbohatera, wspólnie coś ugotujemy i zaprosimy do oglądania spektaklu, oczywiście rodzinnie.
17:00 Muzyka i sport

W niedzielne popołudnie proponujemy transmisję z derbowego meczu w Lidze Siatkówki Kobiet. W hali Łuczniczka zagrają dwa zespoły z naszego regionu: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz i Joker Świecie. Pierwsza konfrontacja tych drużyn zakończyła się wyjazdowym zwycięstwem bydgoszczanek 3:1. W tej chwili obydwa kluby zajmują w tabeli miejsca poza czołową ósemką, ale cały czas walczą o play-off. Trudno wskazać faworyta tej rywalizacji, tym bardziej ciekawie powinno być w niedzielnym pojedynku. Kibiców z naszego regionu zapraszamy do dopingu przy naszej radiowej relacji, która rozpocznie się o 17.00.
20:00 Ziarna losu

Ona obrabia niewielkie poletko ze zbożem, on zajmuje się zwierzętami. Mają owcę, może też kozę i krowę. Nieopodal biegają psy. Pilnują stada. Obraz rodziny sprzed… , i tu ciekawostka, czterech i pół tysiąca lat. Skąd to wiemy? Z wykopalisk i analizy tego, co tam znaleziono, możemy dziś po ponad czterech tysiącach lat odtworzyć życie ludów zamieszkałych na naszych terenach. Oto w Złotowie w okolicach Barcina na początku lat 60-tych ubiegłego wieku odnaleziono kurhan z czasów tzw. kultury amfor kulistych. Pochowano w nim trzy osoby wraz z zapewne należącymi do nich ozdobami i narzędziami. Miejsce, być może, nie zachowałoby się do dziś, gdyby nie zła sława, jaka mu towarzyszyła od XIX wieku, czyli od czasu, gdy nad komorą grobową naszych praprzodków pochowano ofiary cholery. Cmentarz „choleryczny” budził bardziej grozę niż chęć eksploracji tego miejsca, co pozwoliło zachować kurhan aż do obecnych czasów. Teraz opiekują się nim ludzie, dla których ów kurhan jest miejscem magicznym, bowiem odmienił ich życie. W au
21:00 Radio Planet i Komet

W audycji zapolujemy na Merkurego, spotkamy się z Astrofotografem Roku 2020, dowiemy się co zdarzyło się dawno, dawno temu w odległej galaktyce oraz poznamy pięć sposobów na koniec Wszechświata!
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.
22:15 Organizacje Pożytku Publicznego

Grudziądzkie Koło Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta prowadzi schronisko dla 120-tu bezdomnych mężczyzn. Działalność Fundacji Arka Bydgoszcz adresowana jest do niepełnosprawnych. Jak radzą sobie z tym zadaniem w czasie pandemii?
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka

Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego cz.I. Na wniosek Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczelnia imienia Prymasa wyrosła z Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Powołana do istnienia w czasach likwidacji wydziałów teologicznych, z kadrą zaaprobowaną przez władzę, z partyjnego nadania budziła nieufność. Dopiero kilka lat po internowaniu kard. Wyszyński rozpoczął z nią współpracę. Powtórka porannej audycji.