Polskie Radio PiK
z 16 stycznia 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
8:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Od nowego roku wsłuchujemy się w region w każdą sobotę od 08.00 do 12.00. Tym razem jak zwykle nie zabraknie propozycji spędzenia wolnego czasu i wypraw w ciekawe miejsca regionu. Naszych słuchaczy zabierzemy do lasu, a lubiącym ekstremalne wyzwania zaproponujemy zimowy spływ kajakowy. Będziemy też kontynuować zwiedzanie niezwykłego Zamku Bierzgłowskiego i przypomnimy jedną z legend Pomorza i Kujaw.

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 Wygadani, oczytani, osłuchani
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W audycji można posłuchać wartościowych piosenek z dobrym tekstem i niebanalną muzyką. W repertuarze brzmią zarówno utwory znane, jak również godne polecenia nowości.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Rośnie liczba właścicieli, którzy albo już wznowili albo zamierzają w najbliższym czasie wznowić działalność gospodarczą mimo obowiązujących restrykcji. Dlaczego coraz trudniej znosimy obostrzenia związane z pandemią koronwairusa? W audycji także między innymi o projekcie zakładającym rezygnację z możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego. Goście: prof. Magdalena Mateja, medioznawca z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Radosław Sojak, socjolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr Sławomir Sadowski, politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

19:00 Archiwum radiopik.pl
Ewa Dąbrowska
Autorzy: Ewa Dąbrowska, Marek Rzepa

W audycji: Bydgoski Dziennik Radiowy z 13 stycznia 1969 roku, rocznica powstania radia na Pomorzu i Kujawach, "Wskrzeszanie wiatraka" Ryszarda Jankowskiego z 11 stycznia 1981 roku, "Kawiarnia pod sceną" Reginy Adamczak z 10 stycznia 1964 roku, Akademia z okazji rocznicy PPR Zdzisława Urbanka z 8 stycznia 1972 roku i Leon Barciszewski - wielki orędownik radia.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
0:00 Nuty i minuty
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

audycja muzyczna

01:27
Seal - Crazy
03:53
Mrozu - Aura