Polskie Radio PiK
z 4 stycznia 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

audycja muzyczna

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

W naszej cotygodniowej audycji udział wezmą tym razem poseł Piotr Król — Prawo i Sprawiedliwość senator Antoni Mężydło — Koalicja Obywatelska poseł Jan Szopiński — Lewica oraz Marcin Wroński — Porozumienie. Rozmawiać będziemy o Europie po brexicie, o Narodowym Programie Szczepień i szansach jego powodzenia, a także o tym jaki będzie rok 2021 jakie problemy polityczne nam przyniesie.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Brda przepływająca przez Koronowo wciąż przypomina bardziej ściek niż rzekę. Dlaczego? O tym w programie Nasz mały świat.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Dużo niepewności, ale i nadzieje na gospodarcze odbicie. Co czeka nas w 2021 roku? Czy możemy liczyć na znaczący wzrost Produktu Krajowego Brutto? Jakie pułapki czekają na wychodzącą z kryzysu gospodarkę? Co może pomóc polskim przedsiębiorcom? Czy grozi nam wzrost bezrobocia? Między innymi o tym w Regionalnym punkcie widzenia. Od nowego roku w każdy poniedziałek po 18.00 podejmować będziemy najważniejsze tematy ekonomiczno-gospodarcze.

19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Pierwsza część opowieści o władcach i politykach, którym zawdzięczamy odzyskanie - traconej kilkukrotnie - państwowości. Historyk idei, prof. Marek Chamot, rektor WSG w Bydgoszczy, w najbliższej audycji mówić będzie o Kazimierzu Odnowicielu.

20:00 Historie słowem pisane
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

Doktor Paweł Drojecki 2 lata temu dowiedział się, że choruje na stwardnienie zanikowe boczne - ciężką, szybko postępującą chorobę neurologiczną. Dla zdolnego toruńskiego chirurga był to cios. Przyjaciele ze szpitala zorganizowali zbiórkę na jego zagraniczne leczenie. Jeszcze przed zamknięciem granic w związku z pandemią koronawirusa udało się wyjechać na leczenie do Korei Południowej. Czy terapia pomogła? Jak wygląda dziś życie rodziny?

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Michał Jędryka i Tomasz Rowiński zapraszają na nowy cykl audycji, „Wiara tworzy kulturę”. Autorzy i ich goście dyskutować będą o sposobie, w jaki poszczególne idee chrześcijańskie wpłynęły na nurty myśli społecznej, prądy artystyczne, gatunki muzyczne, pomniki literatury, arcydzieła rzeźby i malarstwa, ale także na koncepcje ekonomiczne, edukacyjne, społeczne oraz polityczne. W pierwszym odcinku nowego cyklu, w poniedziałek 4 stycznia, gośćmi będą ksiądz profesor Waldemar Chrostowski i dr Justyna Melonowska.

22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie nawiązanie do sobotniego podsumowania 2020 roku na Liście Przebojów Polskiego Radia Pik. Pojawią się największe hity polskich wykonawców - te na które nasi słuchacze głosowali najchętniej w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Możemy obiecać m.in. utwory Edyty Bartosiewicz, Darii Zawiałow i Sanah.

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.