Polskie Radio PiK
z 24 października 2020 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:06 Były to piękne dni
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W trudnych czasach, gdy mniej podróżujemy - wybieramy miejsca spokojne. Tych nie brakuje na Pomorzu i Kujawach, a do niektórych z nich zabierzemy naszych słuchaczy. Wyprawa do lasu? Bardzo proszę! Podróż śladem niecodziennych odkryć? Da się zrobić! Do tego dorzucimy trochę propozycji kulturalnych, coś dla wypoczywających aktywnie, a na deser legendę o Nakle...

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Październik w ogrodzie to czas na wykonanie wielu prac koniecznych do przygotowania ogrodu i roślin do zimowego spoczynku. W sobotniej audycji dla działkowców "Raz na zielono" podpowiemy jakie prace trzeba wykonać teraz w ogrodzie, jak zadbać o drzewa i krzewy, byliny, rośliny jednoroczne, kwiaty balkonowe, co zrobić przy oczku wodnym i na trawniku. Będzie też można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie naszym ekspertom. Telefon 52 345 50 90.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

Audycja adresowana do młodzieży omawiająca sprawy edukacji, wyborów szkół, kierunków studiów, przyszłej pracy, wolności i odpowiedzialności młodego człowieka.

15:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Historyczne derby regionu w Lidze Siatkówki Kobiet! Po raz pierwszy w ekstraklasie dojdzie do pojedynku zespołów z Bydgoszczy i Świecia. Pałac od lat rywalizuje w krajowej elicie, ale Joker to absolutny beniaminek. Spotkanie odbędzie w hali w Świeciu. Teoria mówi, że nieco więcej szans na zwycięstwo powinna mieć doświadczona drużyna z Bydgoszczy, ale to zespół gospodarzy jest wyżej w tabeli mając na koncie dwa wyjazdowe zwycięstwa z bardzo mocnymi przeciwnikami. Powinno zatem być bardzo ciekawie. Polecamy naszą radiową relację, bo na razie wszystkie imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności. Startujemy o 17.00 i liczymy, że będziecie kibicować razem z nami.

18:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

Gościem audycji "Porozmawiajmy o kulturze" będzie toruński pisarz i reżyser Marcel Woźniak. Mówić będziemy o jego najnowszej książce "Tyrmand. Pisarz o białych oczach". To druga książka, którą Marcel poświęcił temu legendarnemu pisarzowi. To opowieść o podróży śladami Tyrmanda: na Litwę, do Niemiec, do Ameryki.

19:00 Historie słowem pisane
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji klasyk muzyki techno z Detroit - Juan Atkins. Posłuchamy jego albumu wydanego w berlińskiej, kultowej wytwórni Tresor - Berlin Sessions.

0:00 Nuty i minuty