Polskie Radio PiK
z 12 października 2020 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

„Nasz mały świat” – to audycja o nas. Nieważne czy mieszkamy w Gąsawie, Toruniu czy Bydgoszczy. Ważne, że żyjemy tu i teraz. Ważne, że mamy wspólne problemy i radości, bo to jest właśnie „Nasz mały świat”, o którym będziemy opowiadać codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Wyszczerbiony klucz prezentowany na wystawie otworzył drogę do okrutnej prawdy. Dziś w audycji między innymi opowieść o tragicznych losach jednej z toruńskich rodzin. W październiku w sposób szczególny wspominamy ofiary zbrodni pomorskiej z jesieni 1939 roku.

19:00 Zielona strona życia
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

W „Zielonej stronie życia” Adriany Andrzejewskiej-Kuras przenosimy się do Brodnicy na wystawę pt. „Feet of your outfit”, która ma skłonić do refleksji nad wielokrotnym wykorzystywaniem ubrań. Rozmawiamy o drzewach, bo 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzew. Przedstawiamy też pomysł na zagospodarowanie wyspy św. Barbary w Bydgoszczy.

20:00 Tajemnice regionu
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

On dziennikarz, założyciel i wydawca „Dziennika Bydgoskiego”, ona jego podpora i działaczka społeczna. Jan i Wincentyna Teskowie to bohaterowie audycji, do której wysłuchania zaprasza Elżbieta Rupniewska.

21:00 Radio Planet i Komet
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Na październikowym niebie A.D. 2020 króluje Mars. Czerwona Planeta świeci niezwykle intensywnie osiągając maksimum blasku. A w drodze na Marsa jest cała flotylla statków z Ziemi. Jest o czym mówić! I o tym opowie „Radio Planet i Komet”. Zapraszają: Piotr Majewski i Jerzy Rafalski.

22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Trochę muzycznych premier i nowości oraz nagrania z najpopularniejszych w Polsce płyt - to wszystko znajdzie sie w „Polskim Graniu”! W audycji zabrzmią też fragmenty najnowszej płyty Krzysztofa Zalewskiego, pt. „Zabawa” - „Płyta jest taneczna i nieco mroczna, acz bardziej taneczna niż mroczna. Nocna. To taniec na koniec świata. Nieco apokaliptyczne przemyślenia 35-letniego mężczyzny” – tak swój nowy album jego twórca, a jak odbiorą ją nasi Słuchacze? „Zabawa” to nasza „Płyta Tygodnia” w Polskim Radiu PiK, a Krzysztof Zalewski będzie gościem audycji i opowie o swoim najnowszym krążku. Zaprasza Dariusz Gross.

23:00 Top Jazz
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.