Polskie Radio PiK
z 9 sierpnia 2020 roku
0:00 Nuty i minuty
6:05 Magazyn Wiejski
Wieś i jej codzienność. Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? Zaprasza Andrzej Krystek.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia

Rok Św. Jana Pawła II cz. VIII Karol Wojtyła 80 lat temu, podczas okupacji pracował tu jako robotnik. Nie był jeszcze kapłanem. Dzisiaj tereny dawnych zakładów Solvay w Krakowie, to Centrum Jana Pawła II, wotum wdzięczności za jego pontyfikat. Usytuowane w sąsiedztwie Łagiewnickiego Sanktuarium mieści kilka instytucji, m.in Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Muzeum Papieskie i Sanktuarium Jana Pawła II. To tutaj znajduje się marmurowa płyta z grobu Papieża przywieziona z Watykanu, jest też zakrwawiona sutanna, którą Jan Paweł II miał na sobie w dniu zamachu. Ludzie wypraszają tu łaski za wstawiennictwem świętego Papieża, przyjeżdżają z całego świata.
8:06 Piosenki na telefon
Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.
10:06 Śniadanie z muzami

Magazyn publicystyki kulturalnej, a w nim - relacje, wywiady, felietony, recenzje, zapowiedzi, premier teatralnych i koncertów, rozmowy, goście, spotkania literackie.
12:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia

W audycji Roberta Erdmanna z cyklu "Pomorze i Kujawy - nasza historia", będzie o skomplikowanych relacjach z Ukrainą - szczególnie w okresie II wojny światowej. Opowiadał o tym dr Przemysław Wójtowicz, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej.
13:00 Raz na ludowo
Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.
14:00 Na szlaku

W audycji Tomasza Kaźmierskiego kolejne informacje dotyczące zbliżającego się, jubileuszowego, bo 10. Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”. Dowiemy się, którzy goście potwierdzili swoją obecność i co jeszcze, oprócz prelekcji, przygotowali organizatorzy. 10. Bydgoski Festiwal „Podróżnicy” rozpocznie 4 września br.
15:00 85 lat radia na Pomorzu i Kujawach.

W audycji z okazji jubileuszu naszej rozgłośni wspominać będziemy wyjątkowych dziennikarzy i twórców - którzy przyczynili się do promocji folkloru na Pomorzu i Kujawach. Anna Jachnina i Paweł Billert - stworzyli setki audycji, dokumentowali nasz folklor i przybliżali jego twórców. O "regionalnym Kolbergu" Annie Jachninie i znanym kompozytorze Pawle Billercie opowiadać będą Marek Rzepa, Andrzej Krystek i Andreas Billert. W audycji znajdą się też fragmenty archiwalnych nagrań.
16:00 Ziarna losu

Kto z nas nie bawił się kiedyś w Indian? Kto spośród chłopców nie chciał być jak Winnetou? W audycji „Ziarna losu” przeniesiemy się do świata Indian. Jak się okazuje nie trzeba od razu jechać do Ameryki Północnej, by poznać ich kulturę. Na początek wystarczy wizyta w Borach Tucholskich, gdzie znajdują się pamiątki po Sat-Okhu - synu wodza Wysokiego Orła z plemienia Szewanezów oraz Polki Stanisławy Supłatowicz. Zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras.
17:00 Pikowa Kawiarenka
18:00 Po godzinach
19:00 Zwierzenia przy muzyce
20:00 Lista Przebojów
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.
22:15 Organizacje Pożytku Publicznego

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka

Rok Św. Jana Pawła II cz. VIII Karol Wojtyła 80 lat temu, podczas okupacji pracował tu jako robotnik. Nie był jeszcze kapłanem. Dzisiaj tereny dawnych zakładów Solvay w Krakowie, to Centrum Jana Pawła II, wotum wdzięczności za jego pontyfikat. Usytuowane w sąsiedztwie Łagiewnickiego Sanktuarium mieści kilka instytucji, m.in Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Muzeum Papieskie i Sanktuarium JPII. To tutaj znajduje się marmurowa płyta z grobu Papieża przywieziona z Watykanu, jest też zakrwawiona sutanna, którą JPII miał na sobie w dniu zamachu. Ludzie wypraszają tu łaski za wstawiennictwem świętego Papieża, przyjeżdżają z całego świata.