Polskie Radio PiK
z 8 lipca 2020 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Wakacyjne PiKtogramy

Wakacyjne Radio PiK - kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, o 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Mogło być jeszcze gorzej choć i tak najlepiej nie jest. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w końcu czerwca 6,1 proc. - wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Liczba bezrobotnych wzrosła natomiast o 15,4 tys. – do 1 mln 27,1 tys. osób. Sytuacja może się zmienić po zakończeniu wsparcia rządowego - ocenia Konfederacja Lewiatan. Firmy nieco ograniczyły w stosunku do sytuacji w ostatnich dwóch miesiącach chęć zwalniania pracowników, na co wskazują z kolei czerwcowe badania. Nadal można jednak zaobserwować "istotną przewagę odsetka firm deklarujących zwolnienia nad tymi, którzy zamierzają zwiększyć w najbliższym czasie zatrudnienie. Co nam grozi na rynku pracy? Czy z rynku pracownika już przeszliśmy na rynek pracodawcy? W studiu: przedstawiciele Urzędów Pracy, Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego a także związkowcy i pracodawcy.
13:00 Wakacyjne Od ucha do ucha

Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH ! I to od ucha do ucha!
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Nasz mały świat

Nowoczesny projekt czy "betonizacja"? Projekt rewitalizacji centrum Sępólna Krajeńskiego jest różnie oceniany. Dyskusja o tym, czy beton musi wygrywać z zielenią pojawia się przy okazji inwestycji też w innych miastach. Czy nowoczesność równa się beton?
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia

O lataniu marzył od dziecka. Pilotażu uczył się w tajemnicy przed rodzicami. Skrzydła rozwinął dopiero w Bydgoszczy. As przedwojennego lotnictwa Franciszek Żwirko był najwybitniejszym absolwentem działającej nad Brdą szkoły pilotów. W audycji o bogatej historii bydgoskiego lotnictwa. Powtórka programu z lutego tego roku.
19:00 Obywatel PL

Audycja poświęcona edukacji obywatelskiej - zmiany w prawie, pracy, podatkowym, wyborczym, cywilnym, rodzinnym itp.
20:00 Wygadani, oczytani, osłuchani

W pierwszej części programu spotkanie z naszym ekspertem językoznawcą, profesorem Rafałem Zimnym z UKW - mówić będziemy o metaforze jako sposobie nazywania świata oraz omówimy kolejną "porcję" błędów językowych. W drugiej części audycji posłuchamy piosenek, które powstały do wierszy naszych literackich noblistów - Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.
22:00 Muzyczne podróże

Lipcowe podróże na pięcioliniach rozpoczęliśmy od wypraw w rytmie terkoczącego projektora kinowego... Kontynuujemy podróż na tle muzyki do filmów, opierając się na dwóch dziełach słynnych nie tylko obrazami ale też i ścieżkami dźwiękowymi. Przy okazji pokłonimy się twórczości, którą podpisał i pozostawił dla nas mistrz Ennio Morricone. Naszą środową podróż rozpoczynamy jak zwykle po godz. 22.00 i... jak zawsze zdążymy wrócić przed snem.
23:00 Muzyka źródeł

8 lipca obchodzimy rocznicę urodzin Louisa Jordana – saksofonisty i showmana, którego uznaje się za jednego z ojców rhythm'n'bluesa. To właśnie przy brzmieniach jego orkiestry w latach 40. i 50. XX wieku bawiło się to bardziej wytworne, afro-amerykańskie towarzystwo. Zresztą, dość powiedzieć, że na swój warsztat jego utwory brały takie bluesowe ikony jak Muddy Waters czy BB King. I w ten sposób wszystko staje się jasne – mamy do czynienia z artystą wielkiego kalibru. Jego muzykę wspominać będziemy dziś, w dużej mierze w wykonaniu nieodżałowanego B.B. Kinga. Zaprasza Przemysław Draheim.