Polskie Radio PiK
z 5 lipca 2020 roku

0:00 Nuty i minuty
00:23
Seal - Crazy
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Wieś i jej codzienność. Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? Zaprasza Andrzej Krystek.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Rok Św. Jana Pawła II cz. VII - Jan Paweł II zyskał opinię najlepszego sportowca wśród papieży. Już jako młody ksiądz wyjeżdżał na wycieczki ze studentami, z krakowskim Środowiskiem. Razem wędrowali po górach, organizowali spływy kajakowe, jeździli na nartach. To nie były wyłącznie wyprawy turystyczne, a lekcje życia chrześcijańskiego i początki duszpasterstw związanych ze sportem. Ks. Wojtyła mówił o konieczności wypoczynku, że przez kontakt z naturą człowiek zbliża się do Boga. Pierwszy spływ kajakowy z jego udziałem odbył się na Brdzie. Latem 1953 roku "Wujek" i krakowscy studenci dopłynęli do Opławca.

8:06 Piosenki na telefon
10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W niedzielnym magazynie publicystyki kulturalnej m.in.: o premierach spektakli: „Laboratorium dźwięku” w Teatrze im. Wilama Horzycy i „Niesamowitych przygód 10 skarpetek” w Teatrze Muzycznym w Toruniu. Zaprosimy do zwiedzenia wystawy „Metafizyczna zagadka sztuki klasycznej” w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie oraz ekspozycji prac Aleksandra Dętkosia i Moniki Dętkoś w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. Powiemy o „Wakacjach z Chopinem” w Szafarni i o trzech nominacjach bydgoskiej Opery Nova do Teatralnych Nagród im. Jana Kiepury. Przypomnimy o festiwalu „Literobrazki” w bydgoskim muzeum i o kolejnym koncercie w cyklu „Forum Beethoven”. Zaprasza Ewa Dąbska.

12:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Spotkanie z prehistorią. O Celtach i związkach Kujaw i Pomorza z ludami celtyckimi opowie dr Przemysław Dulęba, archeolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zaprasza Robert Erdmann

13:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

14:00 Na szlaku
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Przyjaciel naszej rozgłośni, specjalista od prawa podatkowego, Mariusz Gotowicz postanowił w tym roku, z wiadomych powodów, wyjechać na wakacje niedaleko, ale żeby było ciekawie wybrał Żuławy na rowerach i o tym nam opowie.

15:00 Audycja okazjonalna
Autor: Bartosz Kustra

85 lat radia na Pomorzu i Kujawach - porozmawiamy o sporcie.

16:00 Ziarna losu
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Pochodziła z patriotycznej rodziny. Była piękna i utalentowana artystycznie. Gdyby nie wojna, pewnie zostałaby drugą Coco Chanele. Honorata Modrzyńska jako 18-latka weszła do konspiracji, gdzie powierzono jej bardzo ważne zadania. Wojna odcisnęła na niej duże piętno. Nie lubiła o tych czasach opowiadać. Prawdę o Honoracie Modrzyńskiej jej dzieci poznały dopiero wiele lat po jej śmierci. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Adriany Andrzejewskiej-Kuras pt. „Honka”.

17:00 Lista Przebojów
19:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

W naszej niedzielnej audycji "Muzyka i sport" żużlowa transmisja z Grudziądza, gdzie MrGarden GKM podejmie aktualnego mistrza Polski - Unię Leszno. Zespół ten , mimo odejścia Jarosława Hampela, także jest głównym kandydatem do zdobycia złotego medalu. Dlatego pojedynek z drużyną leszczyńskich "Byków" będzie dla gospodarzy wielkim wyzwaniem. Przypominamy, że w ubiegłym sezonie starcie tych dwóch zespołów na torze przy Hallera 4 zakończyło się remisem. Liczymy, że w tym roku GKM wyjdzie z tej potyczki zwycięsko, dążąc do założonego celu, jakim jest udział w rundzie play-off. Trzeba jednak przyznać, że nie będzie łatwo wygrać z drużyną, w której jeżdżą: Sajfutdinow, Pawlicki, Kołodziej, Smektała, Kubera i Kurtz. Zapowiada się wieczór pełen emocji - radiowa relacja tylko w naszym programie.

22:05 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty
04:52
Enej - Lili
04:56
Garou - SEUL