Polskie Radio PiK
z 6 czerwca 2020 roku
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
2:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!
8:06 Były to piękne dni
Choć z muzycznego archiwum, to jednak nagrania wciąż młode i wiecznie zielone...
10:06 Wsłuchaj się w region

W audycji zabierzemy słuchaczy na pieszą-trochę ekstremalną wyprawę, która rozpoczyna się w Dolinie Strugi Kotomierzanki. Odwiedzimy Młyn Wiedzy w Toruniu, który wznawia działalność po przerwie spowodowanej epidemią. Zaprosimy do niezwykle atrakcyjnego Nadleśnictwa Woziwoda w Borach Tucholskich. Podczas spaceru z przewodnikiem poznamy ciekawe miejsca we Włocławku. Zajrzymy też do lokalnej prasy i przedstawimy kulturalne zapowiedzi na weekend.
12:00 Raz na zielono
Poradnik dla działkowców. Audycja z transmisją wideo.
13:00 Radio dzieciom

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.
14:00 Czatuj

W audycji m.in. o szkolnym pamiętniku z kwarantanny. Do Torunia dotarli pływacy, apelują o odpowiedzialne zachowanie w wodzie. Ekspert z FlexHR doradzi, jak zrobić zdjęcie do CV. Porozmawiamy też o uzależnieniu od komputera. Zabrzmi również kolejny odcinek z cyklu „Bohaterowie”. Zaprasza Michał Zaręba.
15:00 Porozmawiajmy o kulturze

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek spotkanie z artystami z Kujaw i Pomorza, na których powrót na sceny czekamy.
16:00 Historie słowem pisane

Mimo strachu i groźby represji nie mieli wątpliwości po której stanąć stronie. Wiedzieli, że władza może posunąć się do ostateczności. Mimo to walczyli. Co sprawiało, że podejmowali ryzyko? Co było dla nich najważniejsze? W „Historiach słowem pisanych” mówimy o burzliwych czasach walki z komunistycznym reżimem na przykładzie losów jednego człowieka, zmarłego wiosną 2020 roku Dariusza Jaworskiego z Włocławka. Częściowo wolne wybory z 4 czerwca 1989 roku były dla niego, jak i dla wielu innych działaczy Solidarności, tylko etapem walki, która zaczęła się znacznie wcześniej. Do wysłuchania reportażu pt. „Jesteś po prostu mamutem”, który swoją premierę miał w czerwcu 2019 roku, zaprasza jego autor - Michał Słobodzian.
17:00 Muzyka i sport

Relacje z imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym z udziałem sportowców i drużyn z regionu.
20:00 Domówka

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.
22:00 Radio Beat

Wracamy do twórczości duetu Swayzak - tym razem do albumu z 2004 roku, który powstał w zaimprowizowanym studiu na wsi. James Taylor i David Brown sięgnęli po analogowe syntezatory, dlatego płyta brzmi nieco inaczej niż ich wcześniejsze dokonania. Do dziś miło wraca się do albumu „Loops from the Bergerie”. Zaprasza Tomasz Kaźmierski