Polskie Radio PiK
z 25 maja 2020 roku

0:00 Nuty i minuty
03:19
Garou - SEUL
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

W audycji Michała Jędryki o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce, m. in. o tzw. prekampanii prezydenckiej, o problemie pedofilii w Polsce po dwóch ostatnich filmach, a także o finansach Unii Europejskiej po epidemii.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Nowy wspaniały XXI wiek dla wielu mieszkańców Żnina wcale nie był taki inspirujący. Oto ich matka żywicielka Cukrownia Żnin stanęła w obliczu likwidacji. Były strajki, protesty, ba zapowiedzieli nawet strajki głodowe posłowie. Nic jednak nie zmieniło decyzji zarządu - cukrownia została zamknięta. Przez wiele lat budynki stały opuszczone, a przynajmniej tak wyglądały. Po prawie 20 latach cukrownia wraca, ale w zupełnie innej postaci.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Fizyk, chemik, biochemik i robotnik, który został prezydentem. Albert Michelson, Walther Nernst, Tadeusz Reichstein i Lech Wałęsa. Różnią ich profesje, poglądy, dokonania. Łączy Nagroda Nobla i to, że urodzili się w naszym regionie. Dlaczego zostali docenieni? Jaki wpływ wywarli na otaczający ich świat?

19:00 Zielona strona życia
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

W audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras rozmowa z prezesem „Wód Polskich” Przemysławem Dacą o działaniach w kwestii walki z suszą podejmowanych w regionie i całej Polsce . Zaprosimy też do udziału w akcji pod hasłem „Ekowcześniak”.

20:00 Tajemnice regionu
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Dzięki opracowanej przez niego metodzie otrzymywania monokryształów krzemu, możemy dziś korzystać z komputerów, telefonów, smartfonów czy cyfrowych aparatów fotograficznych. Jan Czochralski - urodzony w Kcyni światowej sławy naukowiec - będzie bohaterem poniedziałkowej audycji.

21:00 Radio Planet i Komet
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

W najnowszym wydaniu „Radia Planet i Komet” powiemy o... najnowszym wydaniu „Uranii”. Będzie to numer specjalny – egzemplarze do wygrania! Podążymy również ścieżką ku narodzinom tajemniczej planety. Chwycimy też za lornetkę, by podejrzeć Księżyc w Żłóbku. Na koniec zajrzymy do „Rozgwieżdżonego Torunia” na niecodzienną wystawę astrofotografii.

22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

"Polskie granie" to audycja z muzyką tylko polskich wykonawców, premiery, informacje koncertowe z regionu i muzyczni goście -gwiazdy i debiutanci

23:00 Top Jazz
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Jazzowa lista przebojów. W ubiegłym tygodniu 1. miejsce w zestawieniu „wyśpiewała” Diana Krall. Jak ułoży się jazzowa klasyfikacja w tym tygodniu?

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.