Polskie Radio PiK
z 9 maja 2020 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:06 Były to piękne dni
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie udamy się śladem niecodziennych odkryć na Pomorzu i Kujawach, ale odkryjemy też tajemnice ruin zamku w Szubinie i zaprosimy na wyprawę po przepięknych terenach w okolicach Koronowa. Rynna Jezior Byszewskich zachwyca nie tylko wytrawnych kajakarzy - to również prawdziwa gratka dla tych, którzy kochają piesze wędrówki w pięknych, a nie do końca jeszcze odkrytych miejscach naszego regionu. To jedna z proponowanych przez nas wypraw, ale jeszcze nie koniec odkryć...Więcej takich propozycji już w sobotę. Chociaż kultura skupia się głównie w sieci - to jednak zaproszeń do uczestnictwa on-line w wielu wydarzeniach nie brakuje! Przybliżymy je naszym słuchaczom. Po przerwie spowodowanej pandemią przygotujemy się również do ponownych odwiedzin Żnina i wyprawy kolejką wąskotorową do Biskupina- już w następny weekend będzie to możliwe!

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

Przez epidemię koronawirusa kontakty międzyludzkie są ograniczone, zastąpił je telefon. Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, nie bedąc oko w oko z rozmówcą? - podpowie ekspertka FlexHR. Powiemy też jak walczyć z prokrastynacją, czyli odkładaniem wszystkiego na później i sprawdzimy, czy młodzież angażuje się społecznie.

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

W programie galeria toruńskich artystów, na których powrót na scenę czekamy. Wśród nich pojawią się aktorzy z Teatru Horzycy, Teatru Baj Pomorski, muzycy i wokaliści. A będą to między innymi Asia Czajkowska, Anna Magalaska, Edyta Soboczyńska, Łukasz Ignasiński, Tomasz Organek, Atrakcyjny Kazimierz.

16:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Z prezesem Enea-Astorii Bydgoszcz rozmawiać będziemy o możliwych scenariuszach na nowy sezon ekstraklasy koszykarzy. Dyrektor Bydgoskiego Centrum Sportu A.Soroko opowie, jak przebiega powrót na stadiony, boiska, hale i przystanie wodne.Czy na tory żużlowe wyjadą w tym sezonie pierwszoligowe kluby z naszego regionu: Abramczyk Polonia Bydgoszcz i Apator Toruń? Szczegóły przekaże wiceprzewodniczący żużlowej centrali, Zbigniew Fiałkowski. Kibice z naszego regionu niecierpliwie czekają na powrót piłkarzy na boiska. Są duże szanse, żeby rozgrywki dokończyły ligi centralne z pierwszoligową Olimpią Grudziądz i drugoligową Elaną Toruń. Niepewna jest sytuacja klubów z niższych lig, np. Zawiszy Bydgoszcz. Szefów zespołów zapytamy o przygotowania do rywalizacji i zasady na jakich miałaby się odbywać. Zapytamy, co słychać u sportowców związanych z regionem. Goście: nowy żużlowiec Apatora Toruń Tobiasz Musielak, pochodzący z Bydgoszczy bramkarz Jagiellonii Białystok Damian Węglarz i łyżwiarka figurowa Natalia Kaliszek.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji album czołowego producenta w muzyki techno i microhouse - Marka Leclaira. Posłuchamy płyty wydanej pod pseudonimem Horror INC, Kanadyjczyk porzuca estetykę techno na rzecz trudnej do sklasyfikowania, bardziej abstrakcyjnej elektroniki.

0:00 Nuty i minuty