Polskie Radio PiK
z 20 marca 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Nakło świętuje 720-ste urodziny. Gród nad Notecią otrzymał prawa miejskie w 1299 roku z rąk króla Władysława Łokietka. Ze względu na strategiczne położenie miasto przez wieki odgrywało ważną rolę. O najciekawszych wydarzeniach z przeszłości Nakła i ludziach wpływających na jego rozwój opowiemy w środowym Regionalnym punkcie widzenia. Audycja emitowana z Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Miejskie przedszkole w Toruniu nie przyjęło dziecka do swojej placówki, ponieważ chłopiec ma alergię pokarmową. Dyrekcja tłumaczy, że personel nie ma kwalifikacji, żeby podawać dziecku leki. Gmina ma jednak obowiązek zapewnić dziecku opieką, jeśli poproszą o to rodzice.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Klasyka rocka

Historia muzyki rockowej, jej rozwój i wpływ na współczesny obraz gatunku. Przeboje legend rocka, aktualne wydarzenia, zapowiedzi koncertowe, premiery płytowe, goście.
19:00 Muzyka źródeł

MUZYKA ŹRÓDEŁ... Jaka to muzyka? Taka, w której najważniejszy jest człowiek i emocje, które przekazuje - czy to palcami ślizgającymi się po strunach gitary, czy to głosem kierowanym w stronę mikrofonu.
20:00 Obywatel PL

W audycji powiemy m.in. o projekcie Regiogmina – wyjaśnimy na czym polega i co ma dać mieszkańcom naszego województwa. Przypomnimy też o 110-ej rocznicy urodzin legendarnej "Zo" – gen.Elżbiety Zawackiej i zachęcimy do obywatelskiej obserwacji podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Literackie spotkania

Olga Drenda - pisarka, tłumaczka i dziennikarka, jest gościem dzisiejszej audycji . Jej książka „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w czasach transformacji", była fascynującym zapisem polskiej codzienności. Druga książka Olgi Drendy, nominowana do Paszportów POLITYKI - „Wyroby. Pomysłowość wokół nas”, to w dużej mierze kontynuacja „Duchologii". Autorka przygląda się w niej polskiej rzeczywistości od czasów powojennych aż do dzisiaj.
22:00 Wieczór z reportażem

Na spacery wybierała się z tygrysem. Jako pierwsza zaczęła malować paznokcie na czerwono. Na trumnę z ciałem Rudolfa Valentino rzucała się...dwukrotnie. Do historii przeszła jednak przede wszystkim jako jedna z największych gwiazd kina niemego. Jest to opowieść o urodzonej w Lipnie Poli Negri.