Polskie Radio PiK
z 18 marca 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Jaki wpływ na najnowszą historię Polski miały wydarzenia z marca 1981r. w Bydgoszczy? Od 16.03.1981 zaczął się strajk chłopski w dawnej siedzibie ZSL przy ul. Dworcowej, potem 19.03.1981 Milicja Obywatelska pobiła przedstawicieli protestujących rolników i członków Solidarności w sali WRN w Bydgoszczy. Następnie Solidarność zapowiedziałą strajk generalny i go odwołała. Złamano wtedy naszego ducha - mówią niektórzy członkowie Solidarności. Czy obecnie to zamierzchła historia, czy wydarzenie, którego skutki obserwujemy do dziś? Goście w studio: Wojciech Mojzesowicz, świadek tamtych wydarzeń oraz Krzysztof Osiński, historyk z IPN.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Radiokonferencja

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Polskie granie

Tuż przed nadejściem wiosny podsumujemy zimę na polskim rynku muzycznym i poszukamy wykonawców, którzy mogą królować na listach przebojów wiosną. W programie nie zabraknie też koncertowego przewodnika po Pomorzu i Kujawach, nagrań z najpopularniejszych płyt w Polsce i gości. Tym razem to m.in. Natalia Zastępa- finalistka ostatniej edycji programu ''The Voice of Poland''.
19:00 Koncertowe Radio PiK

’The best of Motown’’ -Big Blues Orchestra + goście -z VIII edycji ‘’Blues na Świecie Festival 2018’’
20:00 Pomysł, Innowacja, Kariera

W audycji obszerna relacja z 3. Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego "InnoForm", które odbyły się w Bydgoszczy. Powiemy czym jest bydgoska "Dolina Narzędziowa", jak branża zdobywa pracowników, gdzie eksportuje swoje wyroby, jakie ma wyzwania. Nie zabraknie cyklu naukowo-technicznego "Techno-info".
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Salon klasyczny
O Stanisławie Moniuszce będzie mówił dyrygent, prof. Piotr Wajrak. We fragmentach posłuchamy też nowości wydawniczej, "Strasznego Dworu"
22:00 Kto ty jesteś?

Wspomnimy ostatniego klezmera, niedawno zmarłego, Leopolda Kozłowskiego. Przypomnimy sptkanienie z nim i z Jackiem Cyganem, dobrze nam znanym autorem tektów .