Polskie Radio PiK
z 28 lutego 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Temat - "Wszystko w rodzinie": 1) Rodzina - źródło więzi emocjonalnych i kontaktów międzyludzkich. 2) Mądre wychowanie - otwieranie dziecka na dobro, uczulanie na potrzeby innych, uwrażliwianie na cierpienie i krzywdę. 3) Rodzina - azyl, bezpieczeństwo, akceptacja odmienności, tolerancja i wybaczenie. Goście: 1) dr Elżbieta Okońska - pedagog UKW, Prezes Fundacji Laboratorium Bezpieczeństwa 2) Nadia Kostrzewa - Nowak - psycholog, psychoterapeuta 3) dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

70 proc. Polaków uważa, że strajki nauczycieli w czasie matur i egzaminów ósmoklasistów czy gimnazjalnych to zachowania niewłaściwe – tak wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych. Czy grozi nam strajk nauczycieli podczas egzaminów szkolnych? Jakie są obecnie postulaty poszczególnych związków zawodowych? Na jakie podwyżki mogą liczyć nauczyciele? Czy wzrost płacy o tysiąc złotych jest realny do spełnienia? O tym dyskutować będą kurator oświaty i przedstawiciele oświatowych związków zawodowych. Będziemy też czekać na telefoniczne opinie słuchaczy.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 MSU - Muzyka Spoza Układu

W audycji opowiemy o trasie koncertowej Skalpel Big Band, posłuchamy też nagrań z płyty Gdynia 1988-2018.
19:00 Rock around

W ostatni czwartek lutego zaglądamy do "Rockowej Skrzynki Pocztowej". Wśród przesyłek m.in. nowe dźwięki rzeszowskiego DREAMHEART, singiel zwiastujący nową płytę krakowskiego LOONYPARK, a także powrót ełckiego SANDALESS. Zaprosimy na bydgoski koncert CHEAP TOBACCO i przypomnimy, że w drugą niedzielę marca w grodzie nad Brdą wystąpi DON AIREY...
20:00 Magazyn - Na Zdrowie!

W programie m.in.: wyjątkowo niebezpieczny wirus grypy; wielu diabetyków nie stać na nowoczesne terapie, które nie są refundowane; o kierunkach zmian zmierzających do poprawy opieki medycznej - na konferencji zorganizowanej w Najwyższej Izbie Kontroli. W ciągu niepełnych 2 miesięcy tego roku liczba zachorowań na odrę w Polsce przekroczyła już liczbę zarejestrowanych przypadków w całym roku 2018. Rak płuc jest główną przyczyną zgonów z powodu nowotworów w Polsce. W Sejmie trwają prace nad przepisami o prawach małego pacjenta, wprowadzających przepisy, zgodnie z którymi nie będą pobierane opłaty za pobyt w szpitalu rodzica czy opiekuna leczonego tam dziecka lub osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:08 Dwie strony ekranu

W programie relacja z Oscarów, spotkanie z bohaterkami filmu „Kobiety Mafii 2” oraz jego reżyserem Patrykiem Vegą, rozmowa z Janem Jakubem Kolskim, który opowiada o swoim najnowszym filmie "Ułaskawienie". Zaprosimy państwa także na spotkanie z Adamem Sikorą. Operator i reżyser w kinie Centrum w CSW w Toruniu spotka się z widzami i pokaże swoje dwa filmy. Muzycznie sięgamy po płytę na której pojawiły się kompozycje inspirowane filmem ROMA.
22:00 Polskim piórem

WŁADYSŁAW BRONIEWSKI - wiersze pisał od dziecka. Jego cykl poetycki "Anka", poświęcony zmarłej córce, to jedno z największych dokonań poety. Był postacią pełną sprzeczności: komunistą, który chlubił się swoim szlacheckim pochodzeniem, uczestnikiem wojny polsko - bolszewickiej w szeregach legionów Piłsudskiego, uhonorowanym Virtuti Militari i czterema Krzyżami Walecznych, żarliwym lewicowcem, który stracił wszystkie zęby w więzieniu na Łubiance. Zwykł się przedstawiać tymi słowy - "Polak, katolik, alkoholik". W audycji "Polskim piórem" opowiemy o życiu i twórczości Władysława Broniewskiego, usłyszymy też głos poety, recytującego swe wiersze.