Polskie Radio PiK
z 22 lutego 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia
Kryzys w stosunkach polsko izraelskich, jego przyczyny i możliwe skutki, zbliżające się eurowybory i rolnicze protesty będą tematami, które komentować będą eksperci, politolog prof. Patryk Tomaszewski z UMK w Toruniu i prof. Radosław Sajna, również politolog z UKW w Bydgoszczy.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Dyżur eksperta

W audycji powiemy o nowym sposobie rozliczenia poprzez portal www.podatki,gov.pl. Zaproszeni do studia doradcy podatkowi będą odpowiadać na telefoniczne pytania słuchaczy dotyczące rozliczenia 2018 roku - możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej, rodzinnej czy internetowej. Tel. 52 345 50 90
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Czy wiejskie szkoły z Sipior, Rozstrzębowa i Palmierowa znikną z mapy gminy Kcynia? Władze gminy chcą zlikwidować szkoły do których chodzi zbyt mało uczniów. Przeciwko zmianom protestują rodzice i nauczyciele. Jak mówią oszczędzanie na dzieciach to zły pomysł. Czy wiejskie szkoły powinny być likwidowane?
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Miłe i miłosne

Pojawią się Mark Ledford. Acoustic Alchemy i Sade. I nowa Krystyna Stańko.
19:00 Piosenki z klasą

W audycji piosenki Sławka Wierzcholskiego wykonują artyści niepełnosprawni, laureaci wielu festiwali muzycznych m.in. Daria Barszczyk, Natalia Smogulecka czy Przemek Rogalski. Utwory na nowo zaaranżowane otrzymały drugie życie. Jak brzmią? Muszą Państwo posłuchać - w audycji fragmenty płyty "Chce się śpiewać" wydanej przez Teatr Życia im. ks Biskupa Jana Chrapka i wypowiedzi artystów.
20:00 Radiowy Klub Rodzica

Bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży pod okiem trenerki medycznej kobiet w ciąży i nauczycielki pilates, już w najbliższy poniedziałek w Bydgoszczy - u nas więcej szczegółów. Pojawi się też relacja konferencji Kody Kobiecości. Sprawdzimy jak licealiści przygotowują się do cyklu debat oksfordzkich "Muszkieterowie słowa". W cyklu Tacy Sami - o sesji sejmiku osób niepełnosprawnych'
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:07 Zwierzenia przy muzyce

Spotkanie z Krzysztofem Herdzinem - bydgoszczaninem, kompozytorem, aranżerem, pianistą, multiinstrumentalistą, producentem muzycznym, pedagogiem. Krzysztof Herdzin podwójnie nominowany do tegorocznych nagród fonograficznych Fryderyk w kategorii Muzyka Poważna opowiada o swojej pracy, podejściu do plebiscytów i konkursów muzycznych, ale o pracy nad nowymi albumami i zmianie swojego życia.
22:00 Wieczór literacki

W minioną środę (20.02.) minęła 125. rocznica urodzin JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA - poety, prozaika, dramatopisarza, eseisty i tłumacza, współtwórcy grupy poetyckiej "Skamander". Iwaszkiewicz był czterokrotnie nominowany do literackiego Nobla, przez 21 lat prezesował Związkowi Literatów Polskich, a w latach 1952 - 1980 był posłem. Niektóre z jego dzieł zostały zekranizowane, m.in. "Panny z Wilka"(nominacja do Oscara) czy "Brzezina". Filmy reżyserował Andrzej Wajda. W ostatnich dniach ukazała się książka "Upragniony syn Iwaszkiewiczów", zawierająca wspomnienia Wiesława Kępińskiego, wychowanka Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów.
23:00 Regionalny Punkt Widzenia-powtórka
Powtórka audycji z godz. 9:05.