Polskie Radio PiK
z 5 lutego 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

MIUD - to nie jest błąd ortograficzny, to nowy pomysł UKW, Ośrodka Braille'a i szkoły muzycznej w Górsku. Muzyczny Integracyjny Uniwersytet Dziecięcy ruszy już niebawem - jak będą wyglądały zajęcia, kto będzie w nich uczestniczył? Na jakich zasadach będą się porozumiewały różne grupy? I jakie są główne założenia MIUD. Czego mogą się od siebie nauczyć uczniowie szkoły muzycznej i ośrodka im. Braille'a Goście; Hanna Gierszewska nauczycielka z Szkoły Braille'a w Bydgoszczy i Sandra Pawlikowska uczennica 2 klasy liceum ogólnokształcącego OSW, Agnieszka Witki dyrektor PSM I st w Górsku, Adam Skrętny Kierownik projektu prof Bernard Mendlik - dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej UKW
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Ponad połowa nastolatków doznała przemocy ze strony rówieśników - wynika z raportu fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 42% dzieci między 11-ym a 17-ym rokiem życia doświadczyło przemocy fizycznej, a 29% - psychicznej ze strony swoich kolegów. Jak z tym walczyć? Co robią szkoły i co mogą zrobić rodzice?
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Przebojowa godzina

W audycji fragment Płyty Tygodnia, do tego muzycznie m.in. Paweł Domagała. W programu również sporo zapowiedzi koncertowych z regionu.
19:00 Poeci rocka

Muzyka rockowa ma różne oblicza - potrafi rozładować nadmiar energii, porwać do tańca, oczarować swoją poezją... Być może poznasz coś, co poruszy Twoją wrażliwą duszę...
20:00 Nasz Dom

Obcokrajowiec nie znaczy - obcy. Wśród nas żyje i pracuje wielu obcokrajowców, z których większość spełnia niebywale użyteczne role społeczne. Włoch jest kucharzem, Syryjczyk okulistą, Szkot nauczycielem angielskiego. Ale i przybywają do nas goście z odległych krajów, jak np. z Zimbabwe. Jak znajdują Polskę? Co im sie u nas podoba, co ich dziwi, irytuje lub nawet jest nie do przyjęcia? Czy rzeczywiście Polacy to ksenofoby, nacjonaliści, nietolerancyjni i nieufni wobec obcych lub innych? Rzeczywistość bardzo weryfikuje te sądy i opinie.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 PiK-owa kawiarenka

Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach zorganizowało Mały Kongres Kultury, którego główną częścią był panel dyskusyjny "Aktywni w kulturze - zadania, wyzwania, nadzieje". A wszystko po to, by stworzyć jak najlepszy program rozwoju kultury w gminie. Podsumujemy kongres wraz z gośćmi, którzy w nim uczestniczyli : Kamilą Łączną - p.o. dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach, Michałem Zdebem i Maciejem Motławskim.
22:00 Masz wybór

W audycji powiemy o przedwyborczym krajobrazie, na którym pojawił się nowy gracz - Robert Biedroń, a także o Komisji Europejskiej apelującej o mobilizację w walce z dezinformacją przed zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu. Wrócimy też do tematu języka debaty publicznej.