Polskie Radio PiK
z 2 stycznia 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

1 stycznia 1919 roku mieszkańcy bez jednego wystrzału przejęli Nakło. Powstanie Wielkopolskie trwało w tym mieście jedynie 9 dni. Potem do władzy znów wrócili Niemcy. Tak zdecydowała wielka polityka. W środowej audycji opowiadamy o Powstaniu Wielkopolskim na Krajnie. Program emitowany z Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

W audycji poruszymy kwestię postanowień noworocznych. Zastanowimy się nad sensem takich postanowień, o to z czego one wynikają. Jak sprawić, by dotrzymać postanowienia? Jak stawiać sobie cele możliwe do osiągnięcia? Jak motywować siebie i otoczenie do realizacji naszego postanowienia? Czy postanowienie musi być indywidualne, czy może być na przykład rodzinne? Jak wtedy rozpisać role poszczególnych członków rodziny? Noworoczność postanowień jest tu tylko pretekstem do głębszej refleksji o tym jak stawiać sobie w życiu cele i jak je osiągać. Przy udziale psychologa czy doradcy rodzinnego będzie to interesująca rozmowa ze słuchaczami.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

MSWiA chce dać więcej kompetencji Strażom Miejskim i Gminnym. Chodzi m.in. o możliwość interwencji przy łamaniu różnych nakazów i zakazów, a także o możliwość odholowania auta. Czy to dobry kierunek?
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Klasyka rocka

Historia muzyki rockowej, jej rozwój i wpływ na współczesny obraz gatunku. Przeboje legend rocka, aktualne wydarzenia, zapowiedzi koncertowe, premiery płytowe, goście.
19:00 Muzyka źródeł

MUZYKA ŹRÓDEŁ... Jaka to muzyka? Taka, w której najważniejszy jest człowiek i emocje, które przekazuje - czy to palcami ślizgającymi się po strunach gitary, czy to głosem kierowanym w stronę mikrofonu.
20:00 Obywatel PL

W audycji o edukacyjnym programie "Glen", który organizuje PAH. Poradzimy co zrobić z niechcianym prezentem i spotkamy się z doradcą podatkowym.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Literackie spotkania

przypomnimy fragmenty rozmów z prof. Zbigniewem Mikołejko, Małgorzatą Sikorską - Miszczuk i Andrzejem Franaszkiem.
22:00 Wieczór z reportażem

Koźlak, Śmietanka Pomorska, Karamel Pomorski polecany "chorym, niedokrwistym i rekonwalescentom". Taki asortyment miał Browar Pomorski, znajdujący się przed wojną w Podgórzu obok Torunia. Kupił go po pierwszej wojnie światowej Józef Chronowski, przedsiębiorca ze Stanów Zjednoczonych, który bazując na doświadczeniach zza oceanu utworzył nowoczesny zakład. Jego wyroby były znane w całej Polsce. Historię przedsiębiorstwa zakończył wybuch składu pociągu w 1945-ym roku. Do dziś nie wyjaśniono przyczyn potężnej eksplozji, w której zginęło kilkadziesiąt osób.
23:00 Regionalny Punkt Widzenia-powtórka
Powtórka audycji z godz. 9:05.