Piątek, 24 maja 2019 r.   Imieniny: Joanny, Zuzanny
Zablokowana droga nr 5 w Królikowie w powiecie nakielskim po zderzeniu sam. osobowego z ciężarówką. 1 osoba nie żyje.
Zablokowana droga nr 5 w Królikowie w powiecie nakielskim po zderzeniu sam. osobowego z ciężarówką. 1 osoba nie żyje.
Zablokowana droga nr 5 w Królikowie w powiecie nakielskim po zderzeniu sam. osobowego z ciężarówką. 1 osoba nie żyje.
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli » Magazyn Literacki
2018-01-05, 04:11 Adam Droździk

Archiwum audycji

Tutaj publikować będziemy zapis każdego z naszych spotkań, dla wszystkich zainteresowanych powrotem do nich, bądź zwyczajnie nie mogących w nich uczestniczyć...


19 maja 2019

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. o książce pt. "Wada", najnowszej powieści Roberta Małeckiego, pisarza pochodzącego z Torunia. Oprócz tego bydgoszczanin Adam Piekarski i jego niezwykłe, dwutomowe dzieło o historii Ameryki Północnej i o słynnej wyprawie, która miała przetrzeć szlak pierwszym osadnikom. W cyklu pt. "Książki pod lupą" opowiadaliśmy o... haiku.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 19.05.2019

12 maja 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek znów było regionalnie, a to za sprawą toruńskich i bydgoskich pisarzy oraz dziennikarzy. Spotkaliśmy się z Przemysławem Semczukiem, z którym rozmawialiśmy o dwóch książkach "Wybrałem Polskę" oraz "Kryptonim Frankenstein". Było też o książce autorstwa Krystyny Starczak-Kozłowskiej, pt. "Życie na przełomie. Opowieść o Andrzeju Szwalbe". W audycji zabrzmiał także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa o powieści Dominica Smitha, pt. "Ostatni obraz Sary de Vos".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 12.05.2019

5 maja 2019

O III Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. W cyklu Książki pod Lupą ''Migawki'' Claudio Magrisa. Jak zawsze, recenzja książki, tym razem ''Kurier z Warszawy - Jan Nowak Jeziorański''. Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 5.05.2019

28 kwietnia 2019

Anna Karpińska w Polskim Radiu PiK. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Anna Karpińska w Polskim Radiu PiK. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek spotkanie z toruńską pisarką Anną Karpińską i rozmowa o jej najnowszej książce pt. "Bezpieczny port" - drugim tomie serii pt. "Rodzinne szarady". Znalazła się także propozycja Magdy Jasińskiej pt. "Myśmy się uodpornili. Rozmowy o dojrzałości" - rozmawiają Jerzy Stuhr i ks. Andrzej Luter. Pojawił się również kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa o współczesnej dramaturgii ukraińskiej.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 28.04.2019

21 kwietnia 2019

Recenzja i szansa na wygranie książki "Pokonać mur" o Marinie Abramović. Spotkanie z Elżbietą Kantorek i Zdzisławem Prussem, twórcami "Bydgoskiego Leksykonu Plastycznego". Barbara Klicka przedstawia swoją powieść, której akcja rozgrywa się w... Ciechocinku. Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 21.04.2019

14 kwietnia 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek spotkaliśmy się z Anetą Jadowską i jej zbiorem opowiadań pt. "Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne". W ofercie znalazły się także "Odkrywcy kontynentów. Pod żaglami na krawędź świata" pióra Marcina Przewoźniaka oraz "W dwa lata dookoła świata 1926-1928" autorstwa Doroty i Dariusza Grochalów. W cyklu "Książki pod lupą" zabrzmiała rozmowa o książce "Śmierć Komandora. Część druga", której autorem jest Haruki Murakami.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 14.04.2019

7 kwietnia 2019

W audycji Bogumiły Wresiło dwie recenzje i dwie książki na wiosenne popołudnia i wieczory: "Pomiędzy nami góry" oraz "Strażniczka miodu i pszczół". Do tego, kolejny fragment powieści Joanny Bator, pt. "Ciemno, prawie noc". W audycji zabrzmiał także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim przybliżymy postać ukraińskiego pisarza Jurija Wynnyczuka.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 07.04.2019
12