Piątek, 15 lutego 2019 r.   Imieniny: Jowity, Faustyna, Zygfryda
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli

Magazyn Literacki

dla tych, którzy lubią zanurzać się w lekturze...
dla tych, którzy lubią zanurzać się w lekturze...
To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.


Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Od 2018 roku audycji ponownie funkcjonowała samodzielnie.

Nie zmieniając formuły ani pory, od początku 2019 roku audycja brzmi na naszej antenie pod tytułem "Czytanie nie boli" . Warto zapamiętać! :)

W najbliższej audycji...

17 lutego - Katarzyna Puzyńska opowie o swojej najnowszej książce pt. "Rodzanice". To już 10. odsłona sagi o policjantach z Lipowa. Wojciech Sobociński zrecenzuje książkę pt. "Nienawiść którą dajesz" pióra Angie Thomas, a Ewa Dąbska opowie o książce Anny Mieszkowskiej pt. "Hanka Ordonówna. Miłość jej wszystko wybaczy". W audycji także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa z Anną Bińkowską o książce pt. "Nie zapomnij o mnie".

Do wysłuchania audycji zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.